Komunikat prasowy   |   06/04/2018


GRAITEC przejmuje kanadyjską firmę PROCAD06/04/18 - Bièvres, Francja - GRAITEC, międzynarodowy producent oprogramowania BIM i CAD dla branży AEC i produkcyjnej oraz Platynowy Partner Autodesk w Europie i Złoty Partner w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Rosji, ma przyjemność ogłosić nabycie 100% udziałów firmy Procad z siedzibą w Montrealu w Kanadzie, w środę 4 kwietnia br. (warunki przejęcia nie zostały ujawnione).
 

Procad, obecny na kanadyjskim rynku od ponad 30 lat.


Przejęcie Procad wzmacnia pozycję GRAITEC w Kanadzie, gdzie firma działa już jako (1) Złoty Partner Autodesk; (2) producent i dostawca kluczowego na świecie oprogramowania do obliczania konstrukcji i projektowania: Advance Design, Advance BIM Designers, Advance Workshop i MIS Solution; oraz (3) jako usługodawca i partner w zakresie badań i rozwoju dla firm z branży inżynieryjnej i produkcyjnej.
 
Firma Procad dysponuje zespołem ekspertów BIM i jest obecna na rynku kanadyjskim od ponad 30 lat.
 
Teraz, zyskując pełne wsparcie ważnej międzynarodowej grupy, Procad będzie mógł oferować szerszy zakres profesjonalnych usług związanych z BIM. To z kolei przyniesie znaczącą korzyść dla Klientów, którzy zyskają dostęp do unikalnych produktów uzupełniających - przykładowo, wszyscy subskrybenci GRAITEC korzystający z Autodesk Revit otrzymują bezpłatny moduł GRAITEC PowerPack z ponad 50 dodatkowymi narzędziami zwiększającymi produktywność. Większa zdolność inwestycyjna z czasem będzie odzwierciedlona w rozszerzającym się obszarze operacyjnym i umożliwi wprowadzenie do oferty zaawansowanych systemów do symulacji i zarządzania produkcją, aby lepiej sprostać potrzebom Klientów.
 
Fuzja Procad i GRAITEC Canada zostanie sfinalizowana w ciągu nadchodzących tygodni, a oba zespoły połączą swoje siły w celu dalszego rozwoju działalności GRAITEC w Kanadzie.

Od lewej: Mario Papadopoli (właściciel Procad) i Francis Guillemard (prezes GRAITEC)

 
Mario Papadopoli, właściciel Procad, komentuje: „Ambicją firmy Procad jest konsekwentne oferowanie niezrównanego poziomu wiedzy technicznej. Nasz zespół z oddaniem angażuje się w zapewnienie wysokiej jakości obsługi klienta. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem wizji i strategii GRAITEC i cieszymy się, że możemy być częścią tak profesjonalnej i zorientowanej na kliencie firmy. Jesteśmy pewni, że firma i nasi Klienci są w dobrych rękach.”
 
 
Francis Guillemard, GRAITEC President, dodaje:„GRAITEC ma długą historię jako partner Autodesk i jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się dystrybutorów typu VARoprogramowania Autodesk. Nasza ekspansja w Kanadzie wyraźnie świadczy o naszej strategii dalszego rozwoju i jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na technologię i usługi BIM w Ameryce. Jesteśmy przekonani, że przejęcie firmy Procad przyczyni się pozytywnie do umocnienia naszej pozycji nie tylko w Kanadzie, ale również jako światowego dostawcy technologii i usług z zakresu BIM.”
 


O firmie GRAITEC

Założona w 1986 roku międzynarodowa firma GRAITEC jest Platynowym Partnerem Autodesk w Europie (w tym Autodesk Developer Partner i Autodesk AEC Solution Associate) dostarczającym wydajne rozwiązania BIM oraz niestandardowe dodatki i aplikacje dla kluczowych platform Autodesk dla branży AEC.

Działając w 38 biurach w 11 krajach na całym świecie, GRAITEC oferuje swoim Klientom szeroką gamę programów Autodesk i własnych, rozwiązań BIM oraz szkoleń, które pomagają sprostać najbardziej wymagającym projektom i zwiększyć produktywność naszych klientów. Z 450 pracownikami, wśród których mamy 200 konsultantów BIM, GRAITEC jest firmą nastawioną na innowację i oferuje produkty, które wykorzystywane są przez ponad 50tys. specjalistów z branży architektoniczno-budowlano-inżynieryjnej na całym świecie.
 

O firmie Procad

Od 1986 roku, Procad dostarcza profesjonalne usługi i technologie firmom, które chcą ulepszyć swój proces projektowy i produkcyjny. Jako dystrybutor oprogramowania Autodesk z Centrum Szkoleniowym, Procad oferuje szkolenia i consulting z zakresu wszystkich rozwiązań Autodesk, takich jak Revit, AutoCAD, 3DSMax i wszystkie usługi chmurowe Autodesk BIM360. Firma Procad znana jest ze swojej eksperckiej wiedzy w zakresie BIM (Building Information Modeling) i posiada bogate doświadczenie w pomaganiu architektom, inżynierom i producentom w cyfryzacji ich procesów projektowania.

www.procadconsultants.ca


 
kontakt z autorem: liderzyBIM@graitec.pl


Zobacz nasze promocje
Zapraszamy do zapoznania
się z aktualnymi promocjami
więcej >>

Kontakt z Działem Handlowym
Odpowiemy na wszystkie
Państwa pytania
więcej >>

Bądź na bieżąco
zapisz e-mail >>
 

Pokaż Referencje Referencje Robobat

Firma Robobat Polska sp. z o.o. informuje, że na swojej stronie www używa plików cookies, w celu usprawnienia działania witryny. Kliknij polityka cookies, aby dowiedzieć się więcej.

Kliknij Zgadzam się, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.