STRATEGIA BIM
MODERNIZACJA JAKO STRATEGIA BIZNESOWA


Inżynierowie coraz silniej doświadczają zachodzącego w całej branży przejścia na nowe zarządzanie w inżynierii lądowej zwane modelowaniem Informacji o budynku (BIM).

Wielu profesjonalistów pracujących przy projektach inżynieryjnych zdało sobie sprawę, że przyszedł czas na wprowadzanie zmian z wykorzystaniem zaawansowanych technologii oferujących nowe, niedostępne wcześniej możliwości. Jednak powszechnie wiadomo, że samo zastosowanie nowej technologii mimo, że konieczne, jest tylko jednym z elementów wdrożenia BIM. Siłę napędową głębszych przeobrażeń sposobu realizacji projektów stanowi też szereg innych czynników, takich jak ludzie, sposób myślenia czy proaktywne budowanie relacji. To one ułatwiają osiągnięcie przewagi konkurencyjnej.

ebook - BIM dla Infrastruktury

Dowiedz się, jak dokonać strategicznej zmiany sposobu pozyskiwania nowych zleceń i zarządzania nimi
POBIERZ

PROCES
INTELIGENTNE PROCESY ROBOCZE BAZUJĄCE NA MODELACH


Aby uzmysłowić sobie wszystkie elementy BIM – a więc technologię, drogę ku nowej ofercie usług czy sposób myślenia – należy traktować go jako proces.

BIM to proces planowania i projektowania infrastruktury oraz zarządzania nią, który obejmuje tworzenie i stosowanie inteligentnych modeli 3D. Swój bieg rozpoczyna on już na najwcześniejszych etapach projektu w momencie planowania.
Następnie jest kontynuowany w fazach projektowania koncepcyjnego, dodawania szczegółów, planowania produkcji i konstrukcji oraz wreszcie budowy. Wartość tego procesu nie kończy się w momencie finalizacji projektu i budowy, lecz rozciąga się na cały okres użyteczności obiektu – aż do momentu wycofania go z eksploatacji.

TECHNOLOGIA
INTELIGENCJA GENERUJE EFEKTY


Przejście na BIM wymaga wdrożenia odpowiedniej technologii.

Technologia jest tym, co otwiera potencjał transformacyjny BIM dla branży budowlanej. Umożliwia ona tworzenie i stosowanie inteligentnych modeli 3D, oraz łączy ze sobą wszystkie strony zaangażowane w projekt. W sposób wcześniej nieznany w branży pozwala na współpracę oraz swobodny przepływ informacji o projektowanych obiektach oraz metodach ich konstruowania.

SPOSÓB MYŚLENIA
MYŚL INACZEJ I MAKSYMALIZUJ SZANSE


Po finalizacji kilku projektów przy użyciu BIM będzie można zauważyć, że zespół zmienił sposób myślenia i mówienia o projekcie.

Sposób myślenia zgodny z BIM pozwala na szybsze działanie oraz pozyskiwanie większej liczby zleceń na mocno konkurencyjnym rynku. Należy podkreślać, że liderzy organizacji w zdecydowany sposób angażują się w BIM, a także dzielić się informacjami o znaczeniu, jakie modernizacja ma dla całej strategii biznesowej.

LUDZIE
UTRZYMUJ ENTUZJAZM I ZAANGAŻOWANIE UTALENTOWANYCH PRACOWNIKÓW


BIM wspiera tworzenie strategicznych szans dla firmy. Nigdzie stwierdzenie to nie wydaje się być bardziej prawdziwe niż w przypadku ludzi, zarządzania ich talentami i umiejętnościami.

W miarę przechodzenia na BIM wzrasta ogólna zdolność zespołu do realizacji projektu z wykorzystaniem preferowanego przez klientów podejścia integrującego. Członkowie zespołu zyskują w ten sposób szansę na awans w strukturze pracowników zajmujących się BIM.

SZANSE
OTWÓRZ DRZWI DLA NOWYCH OFERT USŁUG


Już po finalizacji pierwszego projektu z wykorzystaniem BIM będą zauważalne szanse na rozszerzenie zakresu kompleksowej oferty.

Im szybciej zidentyfikujemy szansę i nauczymy nasz zespół, w jaki sposób ją wykorzystać, tym szybciej będzie można zaobserwować wzrost przychodów i konkurencyjności.

RELACJE
DBANIE O BLISKIE RELACJE Z KLIENTAMI


Obecnie BIM dostarcza wiele korzyści: sprawną koordynację i planowanie, redukcję kosztów i oszczędność czasu, lepszą współpracę i wiele, wiele więcej. Klienci z zadowoleniem przyjmą fakt, że mogą łatwiej czerpać z każdej z nich.

Na czym ma polegać kolejny krok w strategii BIM?
Nieważne, czy to dopiero początek drogi, czy też wdrożenie jest już w toku. Zawsze należy pamiętać o znaczeniu BIM
jako strategii biznesowej. Dosłownie każdy aspekt BIM może być źródłem przewagi konkurencyjnej. Kluczem do jej wykorzystania jest proaktywna identyfikacja oraz planowanie mające na celu ich maksymalizację.

Zastanawiasz się nad wdrożeniem BIMu? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami: BIM@robobatpolska.pl 
 


Zobacz nasze promocje
Zapraszamy do zapoznania
się z aktualnymi promocjami
więcej >>

Kontakt z Działem Handlowym
Odpowiemy na wszystkie
Państwa pytania
więcej >>

Bądź na bieżąco
zapisz e-mail >>
 

Pokaż Referencje Referencje Robobat

Firma Robobat Polska sp. z o.o. informuje, że na swojej stronie www używa plików cookies, w celu usprawnienia działania witryny. Kliknij polityka cookies, aby dowiedzieć się więcej.

Kliknij Zgadzam się, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.