Miesiąc czerwiec obfitował w cykl konferencji poświęconych tematyce BIM, których głównym celem była prezentacja nowych standardów w polskim budownictwie.

Zapraszamy do przeczytania relacji ze spotkań branżowych organizowanych przez Robobat – lidera wdrożeń BIM w Polsce.

  • 8 czerwca, KATOWICE - BIM: polska perspektywa - Autodesk RoadSHOW
Podczas spotkania w Katowicach w którym uczestniczyło ponad 70 osób, prelegenci zaprezentowali wybrane aspekty technologii BIM w 3 grupach tematycznych:
  • Na jakim etapie wykorzystania BIMu jest polski rynek?
  • Jakie są doświadczenia w zakresie BIM firm działających w Polsce?
  • Jak efektywnie wdrożyć BIM?
Napięty program konferencji to aż 11 prezentacji wśród których nie zabrakło naszych Klientów (PM Group oraz ENERGOPROJEKT WARSZAWA), którzy przedstawili osiągnięcia swoich firm w zakresie koordynacji międzybranżowej w realizowanych projektach.  • 8 czerwca, POZNAŃ - Forum Techniczne Stali Konstrukcyjnych
Spotkanie odbyło się w ramach targów ITM Polska. W wydarzeniu wzięło udział ponad 150 przedstawicieli przedsiębiorstw związanych z wytwarzaniem, przetwórstwem oraz dystrybucją stali konstrukcyjnych. Podczas konferencji Michał Nowicki - Inżynier wsparcia serwisowego Robobat Polska poprowadził wykłady „Korzyści technologii BIM w przemyśle stalowym z wykorzystaniem oprogramowania Autodesk Advance Steel oraz GRAITEC Advance Workshop”.  • 15 czerwca, WARSZAWA - GRAITEC BIM European Tour
Spotkania w ramach GRAITEC BIM European Tour odbywają w 8 krajach: Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Polsce, Czechach, Słowacji, Włoszech i Rumunii, gromadząc profesjonalistów z całej Europy.

W polskiej edycji GRAITEC BIM Tour „BIMobranie w ARCHITEKTURZE” uczestniczyło ponad 60 osób związanych głównie z branżą architektoniczną. Na konferencji w Warszawie wśród prelegentów tym razem również pojawili się nasi Klienci, którzy zaprezentowali technologię BIM w praktyce:
  • Boris Vološin - JAKUB CIGLER ARCHITEKTI a.s.
  • Krzysztof Nowik – Archicom Studio Projekt
"Konferencja Graitec BIM European Tour, która odbyła się w tym roku m.in. w Warszawie zgromadziła nie tylko architektów, którzy byli główną grupą docelową tego wydarzenia, ale również firmy wykonawcze i duże, wielobranżowe firmy projektowe. W mojej ocenie dwa wystąpienia podczas tego eventu zasługują na szczególną uwagę: pierwsze Pana Krzysztofa Nowika z firmy Archicom, który przedstawił swoje doświadczenia we wdrażaniu BIMu w firmie developerskiej. Była to bardzo ciekawa prezentacja, która pokazała, że narzędzia bimowskie znakomicie pomagają w realizacji biznesowych celów firmy, a także aby tworzyć i realizować architekturę przyjazną ludziom, która będzie otwarta na ich potrzeby i potrafi łączyć funkcje użytkowe z rekreacyjnymi.
Drugie wystąpienie, na które zwróciłem uwagę to prezentacja Pana Pawła Wierzowieckiego (Graph'it, V4 BIM TASK GROUP), który z jednej strony przedstawił aktualny stan zaawansowania prac środowisk zaangażowanych w propagowanie idei BIMu wśród legislatorów, a z drugiej pokazał dodatkowe aspekty BIMu w obszarze Facility Management.
Duża frekwencja na tej konferencji jednoznacznie wskazuje, że tematyka "bimowska" to obecnie bardzo gorący temat, który dotyka szeregu firm i podmiotów zaangażowanych w proces inwestycji budowlanych. Czekam z niecierpliwością na kolejne konferencje i wydarzenia poświęcone tej tematyce !"
-  powiedział Sławomir Gabryjeluk, Territory Sales Executive Autodesk Poland.

Patronat nad spotkaniem objęły media branżowe: Builder, Sztuka Architektury, Muratorplus.pl  • 21 czerwca, WARSZAWA - Dzień Otwarty z Advance Steel
Podczas spotkania, które odbyło się w siedzibie Autodesk Polska, inżynierowie wsparcia serwisowego Robobat poruszyli najbardziej istotne aspekty związane z projektowaniem konstrukcji stalowych w Autodesk Advance Steel - programie BIM do tworzenia dokumentacji rysunkowej i wykonawczej, który automatyzuje procesy modelowania, zestawień materiałowych oraz plików NC.
Dziękując wszystkim Uczestnikom za owocne spotkania, już dzisiaj zapraszamy na kolejne wydarzenia branżowe poświęcone technologii BIM.
Szczegóły już wkrótce na stronie www.robobat.pl/BIM 
 


Zobacz nasze promocje
Zapraszamy do zapoznania
się z aktualnymi promocjami
więcej >>

Kontakt z Działem Handlowym
Odpowiemy na wszystkie
Państwa pytania
więcej >>

Bądź na bieżąco
zapisz e-mail >>
 

Pokaż Referencje Referencje Robobat

Firma Robobat Polska sp. z o.o. informuje, że na swojej stronie www używa plików cookies, w celu usprawnienia działania witryny. Kliknij polityka cookies, aby dowiedzieć się więcej.

Kliknij Zgadzam się, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.