GRAITEC, międzynarodowy producent oprogramowania BIM, CAD a także dostawca najnowszych technologii i usług w branży AEC oraz Platynowy Partner Autodesk w USA i Europie ma przyjemność ogłosić wyniki finansowe za rok handlowy 2015.

Obroty GRAITEC za 2015 rok osiągnęły wartość 68,7 miliona euro. Oznacza to imponujący wzrost o 46% w stosunku do roku poprzedniego ze wskaźnikiem EBITDA na poziomie 8%.
Wynik ten został osiągnięty głównie poprzez wzrost organiczny we wszystkich oddziałach GRAITEC, do którego dodatkowo przyczynił się dynamiczny rozwój produktów własnych GRAITEC.

 

 
Francis Guillemard, GRAITEC CEO komentuje: “Mieliśmy niesamowity rok 2014 z rekordowym zyskiem wynikającym ze wzrostu organicznego oraz z przejęcia czterech nowych firm. Jestem zadowolony z faktu, że GRAITEC kontynuuje ten progres również w roku 2015 przynosząc maksymalną w historii firmy wartość przychodu i EBITDA. Mamy ponad dwukrotny wzrost przychodów w ciągu 2 lat. Jest to wyraźny znak, że Klienci wspierają naszą strategię i cenią unikalność świadczonych przez nas usług. Zaufali naszym produktom i doceniają profesjonalizm naszych ekspertów."

Najważniejsze fakt z 2015 roku

Międzynarodowy Platynowy Partner Autodesk obejmujący swym zasięgiem następujące kraje:
 • w Europie: Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Włochy, Polska, Czechy, Sowacja i Rumunia.
 • w Stanach Zjednoczonych: USA
Strategiczne przejęcia nowych firm:
 • TotalCAD w Houston, TX, USA – Autodesk Platinum Partner
 • StorCAD, Bratysława, Słowacja – Lider wdrażania technologii BIM i Autodesk Gold Partner
 • Nowe oddziały GRAITEC we Florencji (Włochy)
Nowe programy: Powyższe rozszerzenia są dostępne również na Autodesk Exchange App Store

Wydajność produktów w porównaniu z poprzednim rokiem:
 • Programy GRAITEC - wzrost o 21%
 • Advance Steel i Advance Concrete - wzrost o 16%
 • Programy Autodesk - wzrost o 70%
Ekspansja GRAITEC Group:
 • 29 biur na całym świecie w 12 różnych krajach
 • 370 pracowników w tym ponad 150 inżynierów i 70 programistów
 • Dostarczanie wsparcia technicznego we wszystkich branżach
Francis Guillemard kontynuuje: "GRAITEC jest obecnie jedynym międzynarodowym Platynowym Partnerem Autodesk typu VAR działającym w Stanach Zjednoczonych i Europie. To wyraźnie stawia firmę GRAITEC na pozycji lidera w drodze do realizacji strategii, którą jest dostarczanie technologii Autodesk i GRAITEC na całym świecie. Z finansowego punktu widzenia, możemy spodziewać się kolejnego wzrostu w 2016 roku, pomimo transformacji modelu biznesowego wprowadzonego niedawno przez firmę Autodesk, który odchodzi od licencji wieczystych (Maintenance Plan) na rzecz wynajmu oprogramowania (Subskrypcja). GRAITEC ma mocną i ugruntowaną pozycję oraz plan, dzięki któremu już teraz jesteśmy liderem na rynku sprzedaży licencji czasowych. W 2016 nadal planujemy umacniać swoją pozycję poprzez kolejne przejęcia firm na całym świecie.Zobacz nasze promocje
Zapraszamy do zapoznania
się z aktualnymi promocjami
więcej >>

Kontakt z Działem Handlowym
Odpowiemy na wszystkie
Państwa pytania
więcej >>

Bądź na bieżąco
zapisz e-mail >>
 

Pokaż Referencje Referencje Robobat

Firma Robobat Polska sp. z o.o. informuje, że na swojej stronie www używa plików cookies, w celu usprawnienia działania witryny. Kliknij polityka cookies, aby dowiedzieć się więcej.

Kliknij Zgadzam się, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.