GRAITEC, międzynarodowy producent oprogramowania BIM, CAD, a także dostawca najnowszych technologii i usług w branży AEC oraz Platynowy Partner Autodesk ma przyjemność ogłosić premierę Graitec Advance BIM Designers Suite - zestawu wydajnych aplikacji BIM do automatyzacji i optymalizacji projektowania konstrukcji.
Graitec Advance BIM Designers Suite zawiera szereg aplikacji stworzonych dla projektantów konstrukcji pozwalających na optymalizację procesu projektowego.


Steel Structure Designer jest częścią pakietu Structural BIM Designers. Została ona stworzona w celu przyspieszenia procesu projektowania konstrukcji stalowych. Steel Structure Designer jest instalowany w środowisku Autodesk Advance Steel 2016. Program pozwala w prosty sposób stworzyć kompletną konstrukcję stalową. Użytkownik ma możliwość parametryzacji struktury nośnej. Tworzone obiekty bazują na geometrii wieloprzęsłowych ram portalowych lub wielopiętrowych konstrukcji przemysłowych z platformami na wybranych przez użytkownika poziomach. Dostpne są różne rodzaje geometrii dachów. Również w sposób parametryczny użytkownik wprowadza dodatkowe obiekty takie jak stężenia, rygle ścienne czy pławie. Obiekt stworzony w aplikacji Steel Structure Designer przez cały czas pozostaje sparametryzowany i dzięki temu można go błyskawicznie modyfikować zmieniając zarówno jego geometrię jak i stosowane przekroje.
Podstawowe funkcje dostępne w Steel Structure Designer to:

  • Definicja kształtu i typu obiektu
  • Generacja geometrii i rozstawu ram, pięter, platform
  • Definicja typu dachu, stężeń, ścian szczytowych, rygli ściennych oraz płatwi
  • Definicja przekrojów wprowadzonych elementów
  • Kopiowanie już zdefiniowanych obiektów w inny obszar modelu
Pobierz wersję trial>>

więcej>>


Ball Post Railing Designe for Advance Steel jest częścią pakietu Steel BIM Designers.
Poręcze i barierki o złączach kulistych są niezwykle uniwersalnymi i łatwymi w montażu systemami zabezpieczeń używanymi w  instalacjach przemysłowych. Systemy tego typu są również szeroko stosowane w przemyśle okrętowym. Niestety projektowanie tego typu barierek standardowym metodami jest dość pracochłonne. Ze względu na to  projektanci od wielu lat  zgłaszali potrzebę wprowadzenia automatycznego narzędzia do generacji tego typu rozwiązań w systemie Autodesk Advance Steel. Takie narzędzie pozwoliłoby znacznie przyspieszyć proces projektowania konstrukcji.
Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom GRAITEC wprowadził na rynek specjalną aplikację „Ball Post Railing Designe”. Aplikacja pracuje w środowisku Autodesk Advance Steel 2016 i pozwala w sposób automatyczny generować barierki o złączach kulistych wykorzystując systemy barierek produkowanych przez wiodących producentów, jak również indywidualne rozwiązania parametryzowane na bieżąco przez użytkownika. Apliakacja daje również możliwość automatyzacji procesu tworzenia zestawień materiałowych.
Generator Barierek o złączach kulistych umożliwia tworzenie systemów barierek zarówno w oparciu o linie proste jak i  zakrzywione. Generowane obiekty są w pełni sparametryzowane i dzięki temu możliwa jest ich szybka modyfikacja. Modyfikacji podlegają zarówno wymiary jak i zastosowane przekroje. Parametryzować można dodatkowo wysokość barierki, odległości między słupkami, geometrię szyn, rodzaje bortnic czy też rozmiar złączy.

Pobierz wersję trial>>


więcej>>

 

Carl Spalding, GRAITEC Product Strategy Director dodaje: "Otrzymujemy liczne prośby od inżynierów i producentów konstrukcji o usprawnienie procesu projektowania i produkcji. Firma GRAITEC posiada wykwalifikowanych specjalistów oraz wysokie kompetencje branżowe, dlatego podejmujemy się nowych wyzwań, nieustannie wprowadzając na rynek nowe narzędzia, które spotykają się z bardzo pozytywnym odbiorem. Nowe aplikacje wchodzące w skład Graitec Advance BIM Designers Suite mają na celu zwiększenie wydajności pracy w procesie projektowania. W najbliższym czasie przewidujemy dynamiczny rozwój aplikacji z rodziny BIM Designers".












Zobacz nasze promocje
Zapraszamy do zapoznania
się z aktualnymi promocjami
więcej >>

Kontakt z Działem Handlowym
Odpowiemy na wszystkie
Państwa pytania
więcej >>

Bądź na bieżąco
zapisz e-mail >>
 

Pokaż Referencje Referencje Robobat

Firma Robobat Polska sp. z o.o. informuje, że na swojej stronie www używa plików cookies, w celu usprawnienia działania witryny. Kliknij polityka cookies, aby dowiedzieć się więcej.

Kliknij Zgadzam się, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.