mBIM czyli BIM w mechanice może być dla wielu inżynierów nieco mylącym pojęciem, gdyż przyjęło się traktować tę technologię, jako ściśle powiązaną z branżą budowlaną.
Jednak w związku z szybkim rozwojem i wdrażaniem technologii BIM w wielu przedsiębiorstwach budowlanych, które mają powiązania z branżą mechaniczną i przemysłową, okazało się, że również w tych branżach BIM ma swoje zastosowanie.
Producenci urządzeń i maszyn coraz częściej są pytani przez projektantów korzystających z BIMu (np. Revit) o gotowe modele 3D swoich produktów (wraz z parametrami i informacjami), które mogliby zamieścić w projekcie. 
Takie bazy nie tylko przyspieszają proces zamówień produktów u istniejących klientów, ale także zwiększają potencjał i powiększają rynek zbytu.

Firmy, które są w stanie zaoferować swoje produkty wraz z gotowymi bazami modeli 3D (np. rodzin do Revita), będą częściej wybierane jako partnerzy biznesowi. Związane jest to z coraz częstszym wykorzystaniem modeli BIM nie tylko na etapie projektowania, wykonawstwa, ale także zarządzania obiektem. Dysponując gotowym modelem 3D wraz z kompletem informacji potrzebnych do sprawnego zarządzania obiektem, użytkownicy BIMu chętniej wybiorą właśnie te produkty, które mogą być w pełni wykorzystane przez cały proces korzystania z technologii BIM. Dlatego też taka baza powinna oprócz modelu 3D zawierać również szereg dodatkowych informacji tj. rodzaj maszyny, okresy przeglądowe, dokumentacja techniczna itp. Każdy uczestnik procesu inwestycyjnego prowadzonego zgodnie z technologią BIM, ma inne wymagania dotyczące informacji i potrzeby ich wykorzystania. Producenci powinni więc kłaść nacisk na to, aby takie modele były bardzo dobrze sparametryzowane oraz opisane. To ułatwi potencjalnym klientom wybór konkretnego dostawcy urządzeń.

Jeśli Twoja firma działa w branży produkcyjnej, dostarcza materiały i urządzenia dla branży budowlanej oraz planuje zwiększyć zyski związane ze sprzedażą swoich rozwiązań, powinna się zainteresować technologią BIM.

Firma Autodesk promując integrację międzybranżową od pewnego czasu udostępnia narzędzia mechaniczne (Inventor) w pakietach Building Design Suite oraz narzędzia kojarzone do tej pory z branżą budowlaną (Navisworks) w pakietach Factory Design Suite i Product Design Suite.


Więcej informacji o BIM>> robobat.pl/BIM

Jeśli już zainwestowałeś w Autodesk Inventor to jesteś bliżej niż myślisz!Masz pytania dotyczące mBIM lub oprogramowania Autodesk dedykowanego dla branży mechanicznej?

Potrzebujesz więcej informacji?

Zapraszamy do kontaktu z nami!

 

 Zapraszamy na bezpłatne webinaria:

mBIM - branża mechaniczna i architektoniczna - współpraca Autodesk Inventor z Autodesk Revit
25 lutego, godz. 11:00

Zarejestruj się >>Zobacz pozostałe webinaria:

Od rzeczywistego obiektu do modelu 3D - wykorzystanie narzędzi Autodesk w inżynierii odwrotnej
 18 stycznia 2015, godzina 110:00

Praca z dużymi zespołami nie musi być kłopotliwa - współpraca Autodesk Navisworks z dużymi modelami Autodesk Inventor
19 stycznia godz. 11:00

Zarejestruj się >>
 

Zobacz nasze promocje
Zapraszamy do zapoznania
się z aktualnymi promocjami
więcej >>

Kontakt z Działem Handlowym
Odpowiemy na wszystkie
Państwa pytania
więcej >>

Bądź na bieżąco
zapisz e-mail >>
 

Pokaż Referencje Referencje Robobat

Firma Robobat Polska sp. z o.o. informuje, że na swojej stronie www używa plików cookies, w celu usprawnienia działania witryny. Kliknij polityka cookies, aby dowiedzieć się więcej.

Kliknij Zgadzam się, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.