13 maja w warszawskim Sound Garden Conference Center odbyła się polska edycja GRAITEC BIM European Tour.

Spotkania w ramach GRAITEC BIM European Tour odbywają w 8 krajach:
Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Polsce, Czechach, Słowacji, Włoszech i Rumunii, gromadząc profesjonalistów z całej Europy.

W warszawskiej konferencji uczestniczyło ponad 100 osób związanych z branżą budowlaną. Zaproszenie do udziału w spotkaniu przyjęli m.in. przedstawiciele największych firm związanych z rynkiem budowlanym w Polsce: SKANSKA SA, STRABAG, Hochtief Polska SA, BUDIMEX, ARUP, Energoprojekt-Warszawa SA, Epstein, Graph'it Studio, MCKB, UNIBEP oraz Warbud.

W polskiej edycji GRAITEC BIM Tour uczestniczyli również przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki, GDDKiA oraz organizacji pozarządowych: Unii Rynku Budowlano-Inwestycyjnego, Instytutu Techniki Budowlanej.

Partnerem merytorycznym spotkania był Polski Związek Pracodawców Budownictwa a patronat medialny objął miesięcznik Builder. Tematem przewodnim wszystkich spotkań organizowanych w ramach GRAITEC BIM European Tour jest szeroko rozumiany BIM, widziany przez pryzmat projektantów, firm wykonawczych, inwestorów, producentów oprogramowania oraz ekspertów z zakresu prawa budowlanego.

Napięty program spotkania w Warszawie obejmował 11 prezentacji, wśród których szczególnie oczekiwane były wystąpienia przedstawicieli firm, które wspierane przez Robobat Polska, z powodzeniem wdrażają BIM: Pana Tomasza Radczuka, CAD Managera z firmy BIPROMET SA oraz Pana Michała Redmerskiego – Kierownika projektu z Design Construction Studio. Prelegenci przedstawili  osiągnięcia swoich firm w zakresie koordynacji międzybranżowej w realizowanych projektach. Ponadto bazując na własnym doświadczeniu wskazali zalety i zagrożenia związane z wdrożeniem kompleksowych rozwiązań opartych na BIM.

W trakcie spotkania wywiązała się żywiołowa dyskusja, podczas której przedstawiciele inwestorów, wykonawców i projektantów próbowali określić, jak powinna wyglądać ich współpraca bazująca na BIM, czym różni się obecny proces inwestycyjny od procesu „BIMowego” i komu BIM może przynieść najwięcej korzyści. Kilkakrotnie w rozmowach nawiązano też do implementacji dyrektywy unijnej mówiącej o BIM w polskim prawie zamówień publicznych oraz o kryterium najniższej ceny – czynniku blokującym rozwój polskiego budownictwa.

Dziękując wszystkim Uczestnikom za owocne spotkanie, już dzisiaj zapraszamy na kolejną edycję GRAITEC BIM European Tour 2016.


Zobacz nasze promocje
Zapraszamy do zapoznania
się z aktualnymi promocjami
więcej >>

Kontakt z Działem Handlowym
Odpowiemy na wszystkie
Państwa pytania
więcej >>

Bądź na bieżąco
zapisz e-mail >>
 

Pokaż Referencje Referencje Robobat

Firma Robobat Polska sp. z o.o. informuje, że na swojej stronie www używa plików cookies, w celu usprawnienia działania witryny. Kliknij polityka cookies, aby dowiedzieć się więcej.

Kliknij Zgadzam się, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.