Robobat Polska, jako autor pierwszych wdrożeń BIM w aktywny sposób uczestniczy w spotkaniach branżowych poświęconych wprowadzaniu nowych standardów w polskim budownictwie.

W dniach 21-23 marca przedstawiciele naszej firmy wzięli udział w zorganizowanej
w Londynie  ”I Międzynarodowej Konferencji - BIM dla Polski - ryzyko i wyzwania".

Głównym celem konferencji była identyfikacja szans i zagrożeń, przed którymi stoją polskie przedsiębiorstwa i instytucje wdrażające u siebie technologię BIM (Building Information Modelling).

Wydarzenie stanowiło bardzo dobrą okazją do przeglądu wiedzy i doświadczenia pomiędzy uczestnikami procesu inwestycyjnego, dając możliwość skonfrontowania aktualnej wiedzy technicznej z doświadczeniami innych krajów europejskich, w których BIM jest już standardem.

Podczas konferencji zaprezentowaliśmy następujące tematy:
  • „Oprogramowanie BIM oraz BIM w Polsce - dla kogo?” – Dariusz Kasznia, Dyrektor Zarządzający Robobat Polska
  • „BIM w Polsce – analiza” – Jakub Kulig – Project Manager Robobat Polska

Korzystając z okazji pragniemy podziękować Organizatorowi - Stowarzyszeniu Techników Polskich w Wielkiej Brytanii za podjęcie tak ważnej dla Polski inicjatywy oraz zaproszenie naszej firmy do udziału w Konferencji.
Konferencja odbyła się przy współpracy Ambasady Rzeczypospolitej w Londynie.
Więcej informacji konferencji: www.stpuk.orgW najbliższych dniach tj. 10 i 11 kwietnia w podwarszawskim Serocku, reprezentacja naszej firmy weźmie również udział w kolejnej konferencji poświęconej tematyce BIM: „PROJEKTOWANIE PRZYSZŁOŚCI Proces inwestycyjny XXI wieku”.
Pośród prelegentów, którzy do tej pory potwierdzili swój udział w wydarzeniu znajdują się przedstawiciele: Ramboll MEA Denmark, Building Smart Alliance Finland, Arup Polska, MottMcDonald, SKANSKA SA, PROCHEM SA oraz European Federation of Engineering Consultancy Associations.
Warto nadmienić, że wśród prelegentów jest 3 Klientów naszej firmy u których wdrażaliśmy rozwiązania BIM.
Wśród prelegentów jest również Dariusz Kasznia - Dyrektor Zarządzający Robobat Polska, który zaprezentuje autorskie podejście do idei BIM w prezentacji pt.: Budujemy Inspirowani Marzeniami”.
    
Organizatorzy konferencji podkreślają, jak ważnym czynnikiem podczas tworzenia programu był techniczny charakter wydarzenia.
Konferencja zaplanowana została jako wydarzenie, którego uczestnicy mają przede wszystkim czerpać wiedzę techniczną i dzielić się dotychczasowymi doświadczeniami w zakresie projektowania w technologii BIM.
Organizatorzy zwracają również uwagę na ostatnie ustalenia Parlamentu Europejskiego, według których w przeciągu najbliższych 24 miesięcy Polska zobowiązana jest wprowadzić regulacje dotyczące warunków koniecznych do spełnienia przez firmy ubiegające się o zlecenia w trybie zamówień publicznych. Firmy te zobowiązane będą do stosowania technologii BIM w procesie inwestycyjnym. Tym bardziej konieczne jest podnoszenie kwalifikacji w zakresie technologii, która ma szansę już wkrótce stać się wiodącą na rynku.
Konferencja Projektowanie Przyszłości została objęta honorowym patronatem przez Izbę Projektowania Budowlanego.
Szczegóły i program konferencji: www.projektowanieprzyszlosci.pl


Firma Robobat Polska planuje również udział w „I Konferencję: BIM DLA POLSKIEGO BUDOWNICTWA 2014”, która odbędzie się w dniach 25-26 czerwca w Warszawie.
Organizatorem Konferencji jest Stowarzyszenie BIM DLA POLSKIEGO BUDOWNICTWA.
Podczas konferencji omówione zostaną zagadnienia związane z wdrożeniem BIM z podziałem
na 3 panele tematyczne:
  • Infrastruktura Drogowa,
  • Infrastruktura Kolejowa,
  • Generalny Wykonawca Inwestycji Budowlanej.
Szczegóły i program konferencji: www.bimdlapolskiegobudownictwa.pl


Zobacz nasze promocje
Zapraszamy do zapoznania
się z aktualnymi promocjami
więcej >>

Kontakt z Działem Handlowym
Odpowiemy na wszystkie
Państwa pytania
więcej >>

Bądź na bieżąco
zapisz e-mail >>
 

Pokaż Referencje Referencje Robobat

Firma Robobat Polska sp. z o.o. informuje, że na swojej stronie www używa plików cookies, w celu usprawnienia działania witryny. Kliknij polityka cookies, aby dowiedzieć się więcej.

Kliknij Zgadzam się, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.