Mamy przyjemność poinformować o pojawieniu się nowej wersji programu Autodesk Robot Structural Analysis Professional (ARSA).

Autodesk Robot Structural Analysis Professional to wszechstronne i szybkie narzędzie do obliczeń i analizy konstrukcji budowlanych i inżynierskich. Pozwala na kompleksową analizę dowolnych konstrukcji zgodnie z obowiązującymi normami.

Zapraszamy do zapoznania się z wybranymi ulepszeniami oraz nowymi funkcjami w wersji 2014:

Definicja konstrukcji
 • Modyfikacja obliczeń sztywności skrętnej dla elementów drewnianych
  W wersji 2014 sztywność skrętna elementów drewnianych jest liczona w oparciu o uśredniony moduł Kirchhoffa (Gmean) definiowany w bazie danych materiałowych. Dla materiałów anizotropowych stosowana do tej pory zależność miedzy modułami E, ni i G nie była miarodajna.
Modyfikacje i usprawnienia interfejsu użytkownika
 • Modyfikacja okna dialogowego do konwersji obciążeń grawitacyjnych
  Obecnie jest możliwa konwersja wielu obciążeń grawitacyjnych w każdym kierunku.
 • Modyfikacja okna obliczeń
  Wprowadzono dodatkowe okno, w którym pojawiają się i są zapisywane wszystkie komunikaty występujące podczas obliczeń (w szczególności informacje o niestabilnościach).
 • Dodatkowe okno dialogowe z informacjami o obliczeniach
  Wszystkie komunikaty występujące podczas obliczeń można w dowolnym momencie podglądnąć po wywołaniu okna z informacjami o obliczeniach.
 • Modyfikacja okna dialogowego weryfikacji konstrukcji
  Wprowadzono opcję umożliwiającą przerwanie procesu weryfikacji konstrukcji na dowolnym etapie.
 • Praca z dwoma monitorami
  Program został dostosowany do pracy z dwoma monitorami.
 • Ikony plików Robota w Windows Explorer
  Na ikonach plików ARSA są w wersji 2014 prezentowane graficzne miniatury konstrukcji analogiczne do tych, które są widoczne w oknie otwierania plików ARSA.
Analizy normowe
Ręczna definicja momentu krytycznego dla zwichrzenia elementów
Jeśli wartość momentu krytycznego Mcr jest przez użytkownika znana (wyznaczona w oparciu o własne obliczenia lub inne specjalistyczne oprogramowanie) może być ręcznie wprowadzona do obliczeń normowych zastępując wartość wyznaczaną przez ARSA.

Simulation 360 – Autodesk Robot Structural Analysis Professional 360
Autodesk Robot Structural Analysis Professional 360 to nowa platforma obliczeniowa pracująca w oparciu o rozwiązania w chmurze. Platforma umożliwia wykonywanie operacji pre i postprocesingu lokalnie na komputerze użytkownika. Obliczenia modelu są wykonywane w chmurze. Takie rozwiązanie umożliwia jednoczesne przeliczenia wielu modeli bez obciążania stacji roboczej użytkownika. Zarządzanie rezultatami obliczeń (pobieranie rezultatów z chmury) odbywa się przez aplikację Simulation Job Manager. Licencja na używanie systemu Autodesk Robot Structural Analysis Professional 360 oparta jest o indywidualne konto użytkownika przydzielane przez firmę Autodesk.

Korzystając z okazji pragniemy zachęcić Państwa do zgłaszania na forum firmy Autodesk własnych propozycji dotyczacych rozwoju programu ARSA.
FORUM >>>Zobacz nasze promocje
Zapraszamy do zapoznania
się z aktualnymi promocjami
więcej >>

Kontakt z Działem Handlowym
Odpowiemy na wszystkie
Państwa pytania
więcej >>

Bądź na bieżąco
zapisz e-mail >>
 

Pokaż Referencje Referencje Robobat

Firma Robobat Polska sp. z o.o. informuje, że na swojej stronie www używa plików cookies, w celu usprawnienia działania witryny. Kliknij polityka cookies, aby dowiedzieć się więcej.

Kliknij Zgadzam się, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.