Autodesk zaprezentował nowe portfolio rozwiązań do cyfrowego prototypowania, zapewniające producentom dostęp do narzędzi Autodesk (stacjonarnych i w chmurze) usprawniających cały proces powstawania produktów przy niższych kosztach.

Rodzina rozwiązań Autodesk 2014 dla przemysłu obejmuje: Autodesk Product Design Suite i Autodesk Factory Design Suite. Pakiety te zapewniają kompletny zestaw narzędzi oraz usług w chmurze, upraszczający przepływy pracy w zakresie projektowania, wizualizacji i symulacji produktu, począwszy od fazy rozwoju a skończywszy na jego wprowadzeniu na rynek. Dodatkowo portfolio rozwiązań Autodesk 2014 do symulacji zapewnia szybsze, bardziej precyzyjne i elastyczne podejście do analizowania, optymalizacji i weryfikacji projektów na wczesnych etapach procesu projektowego.
„Dzięki pakietom Autodesk 2014 producenci uzyskują atrakcyjny cenowo dostęp do najlepszych narzędzi dopasowanych do danego rodzaju pracy” – mówi Robert „Buzz” Kross, senior vice president, Design, Lifecycle and Simulation, Autodesk. „W efekcie nasi klienci mogą zwiększyć wydajność oraz szybciej uzyskać zwrot z inwestycji.”

Pakiety Autodesk 2014 dostępne są w trzech praktycznych wersjach: Standard, Premium i Ultimate. Najważniejsze cechy pakietów to:
  • Wprowadzenie rozwiązania Autodesk ReCap - nowego oprogramowania i usługi w chmurze pozwalającego na obróbkę chmury punktów. Umożliwia ono tworzenie modeli 3D obiektów fizycznych oraz otoczenia, a także przeniesienie do projektu aktualnego otoczenia danego urządzenia;
  • Ulepszenia oprogramowania Autodesk Inventor, zapewniające m.in. lepszą skalowalność w przypadku wyjątkowo dużych zespołów produktów lub zakładów produkcyjnych;
  • Zgodność z produktami Autodesk Revit, dzięki czemu producenci materiałów budowlanych mogą w łatwy sposób przekształcać szczegółowe komponenty stworzone w Autodesk Inventor na pliki programu Revit w celu wykorzystania ich jako zasobów  BIM.

Subskrybenci pakietów w dalszym ciągu mają dostęp do usług w chmurze, w ramach Autodesk 360, które zwiększają funkcjonalność rozwiązań stacjonarnych, zapewniając lepszą współpracę, optymalizację, a także łatwiejsze udostępnianie i ponowne wykorzystywanie projektów.

Pakiet Autodesk Product Design Suite zwiększa możliwości cyfrowego prototypowania w ramach rozwoju produktu
Pakiet Product Design Suite Premium 2014 po raz pierwszy obejmuje oprogramowanie Autodesk Inventor Professional, dzięki któremu producenci uzyskują pełną funkcjonalność cyfrowego projektowania wraz ze zintegrowanymi funkcjami w obrębie symulowania, sterowania i narzędzi.
Wersja Ultimate została z kolei wzbogacona o oprogramowanie Autodesk Navisworks Manage do zarządzania projektami, w tym analizy, planowania, kalkulacji kosztów, wizualizacji i współpracy w zakresie projektów. Product Design Suite Standard zawiera teraz także oprogramowanie AutoCAD Raster Design do edycji danych rastrowych i ich konwersji do danych wektorowych, dzięki czemu użytkownicy mogą lepiej wykorzystać zeskanowane papierowe rysunki, mapy, obrazy satelitarne i podobne dane z AutoCAD.
„W 2012 roku, dzięki pakietowi Autodesk Product Design Suite – firma EnviroGuard zdobyła kilka dużych projektów” – mówi Tanya Bradford, dyrektor generalny w EnviroGuard. „Przy wykorzystaniu Product Design Suite udało nam się zaprojektować unikalne instalacje, które spotkały się z dużą aprobatą klientów”.

Pakiet Autodesk Factory Design Suite umożliwia cyfrowe prototypowanie zakładów produkcyjnych
Factory Design Suite 2014 zapewnia dostęp do interoperacyjnych narzędzi planowania i optymalizacji linii produkcyjnych, zasobów w chmurze, a także rozbudowanych narzędzi do wizualizacji i analizy, które przyczyniają się do zwiększenia dokładności i wydajności projektowania oraz usprawnienia komunikacji.
Dodatkowe, nowe funkcje dostępne w pakiecie 2014 to rozbudowane adnotacje, rozszerzona biblioteka elementów technologicznych oraz usprawnione wykorzystanie chmur punktów, umożliwiające przedstawienie rzeczywistego stanu fabryki. Pakiet zapewnia także lepszą integrację z oprogramowaniem Autodesk Vault do zarządzania danymi.

Rozwiązania Autodesk Simulation 2014 są połączone z każdym etapem rozwoju produktu
  • Rodzina produktów Autodesk do symulacji obejmuje oprogramowanie Autodesk Simulation Mechanical, Autodesk Simulation CFD i Autodesk Simulation Moldflow w wersji 2014. Jest to wszechstronny zestaw narzędzi do symulacji, który można łatwo zintegrować na każdym etapie procesu tworzenia produktu. Nowości w zakresie narzędzi symulacyjnych obejmują:
  • Autodesk Simulation Mechanical: nowy, zautomatyzowany proces do przeprowadzania testów upadkowych i optymalizacji parametrycznej;
  • Autodesk Simulation CFD: zwiększenie ogólnej wydajności produktu nawet o 13 procent, a także możliwość symulacji otwartych powierzchni -  ruch cieczy w zbiorniku,  przelewanie, otwarty przepływ w kanale oraz interakcja ciało stałe/ciecz;
  • Autodesk Simulation Moldflow: nowe funkcje w zakresie projektowania kanałów chłodzących, co pozwala skrócić czas cyklu formowania i zwiększyć jakość produktu. Formowanie ciśnieniowe (Compression molding) umożliwia przeprowadzanie symulacji dużych, lekkich komponentów, których powierzchnia musi być wysokiej jakości, jak np. komponenty samochodowe.


Zobacz nasze promocje
Zapraszamy do zapoznania
się z aktualnymi promocjami
więcej >>

Kontakt z Działem Handlowym
Odpowiemy na wszystkie
Państwa pytania
więcej >>

Bądź na bieżąco
zapisz e-mail >>
 

Pokaż Referencje Referencje Robobat

Firma Robobat Polska sp. z o.o. informuje, że na swojej stronie www używa plików cookies, w celu usprawnienia działania witryny. Kliknij polityka cookies, aby dowiedzieć się więcej.

Kliknij Zgadzam się, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.