Autor |
Post |
luter
|
Wysłano: Piątek 19 Sierpień 2005, 07:36
niestabilność podczas eliminacji Gaussa w POWŁOKACH
witam. pisaliście że jeśli taki błąd się pojawi to najprawdopodobniej w konstrukcji jest za dużo zwolnień. można znaleść węzeł w którym jest niestabilność ustawiając metodę rozwiązywania równań na skyline. ale co zrobić z tą informacją? czy to w tym wskazanym węźle elementy mają za dużo zwolnień? czy to znaczy że trzeba jakieś zwolnienia wyłączyć żeby było dobrze? jeśli tak to co zrobić z niestabilnością węzła utworzonego przez siatkę ES na granicy dwóch paneli skoro do niego nie dochodzą żadne prety a chyba tylko prętom (z tego co wiem - a przynajmniej tak mi się wydaje) można nadawać lub wyłączać zwolnienia? a jeśli nie usunę tego błędu i puszczę obliczenia do końca i przeanalizuję przemieszczenia i wydadzą się okej to czy to oznacza że wszystkie wyniki są okej? pozdrawiam. i z góry dziękuję za odpowiedź.
|
Leszek_J
|
Wysłano: Piątek 19 Sierpień 2005, 09:27
niestabilność podczas eliminacji Gaussa w POWŁOKACH
Dla paneli mozna stosowac zwolnienia liniowe (np. miedzy panelami). Jezeli to jest na styku paneli to prosze rowniez sprawdzic czy panele sie lacza (moze wezly sie mijaja i panele sa nie polaczone).
Niestabilnosc 3-go typu moze byc takze zwiazana z duzymi roznicami sztywnosci elementow. Po obliczeniach metodą skyline, mozna sprawdzic w raporcie z obliczen (menu Analiza-> Raport z obliczen-> Notka pełna) czy w wierszu 'Min/Max po dekompozycji' różnica pomiędzy min i max jest większa niż e^13 - wtedy mamy do czynienia z tzw. niestabilnoscia matematyczna i po upewnieniu sie, ze w konstrukcji nie ma wielkich przemieszczen/obrotow wezlow, powinno byc o.k.
|
|
GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.
CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.