Autor |
Post |
Paweł24
|
Wysłano: Środa 10 Sierpień 2005, 12:26
Redukcja przy podporach
Dzien dobry Mam nastepujace pytanie czy zastosowanie opcji redukcja przy podporach jest rownoznaczna z uzyskaniem wartosci momentu krawedziowego? Jesli nie to czy jest taka opcja w programie aby taka wartosc otrzymac( wartosc momentu krawedziowego)
|
Leszek_J
|
Wysłano: Czwartek 11 Sierpień 2005, 03:34
Redukcja przy podporach
Opcja redukcji przy podporach, ma na celu urealnienie rezultatów wyliczonego zbrojenia dla płyt (ew. powłok) w rejonie podparcia płyty np. słupem lub podporą punktową (w przypadku podparcia podporą, musi być w jej cechach zaawansowanych podany rozmiar podpory). Wynika to z faktu, ze w modelu podparcie jest relizowane jako punktowo (węzłowo), stąd w rejonie podpartego węzła następuje nierzeczywisty skok naprężeń (w rzeczywistości podpora ma okręsloną powierzchnię przenoszenia). Szeroko opcja redukcji opisana jest w 'Pomocy'. O jaki moment krawędziowy chodzi: w płycie na krawędzi podpierającego słupa (rzeczywistej krawędzi); na krawędzi stykających się paneli (np. prostopadłych); czy inny?
|
Paweł24
|
Wysłano: Czwartek 11 Sierpień 2005, 04:35
Redukcja przy podporach
Dziekuje za odpowiedz A co do momentu krawedziowego to chodzi mi o to czy mozna odczytac wartosc tego momentu np. w licu belki na ktorej oparta jest plyta ,bo wartosc momentu ktora podaje program to jest wartosc momentu w srodku podpory w tym przypadku belki. Z gory dziekuje za wyjasnienie
|
Leszek_J
|
Wysłano: Piątek 12 Sierpień 2005, 03:35
Redukcja przy podporach
Zgodnie z tym co Pan pisze, belka reprezentowana jest przez os, dlatego wykresy momentów dla płyty podpartej belką, będą w miejscu jej osi. Chcąc uzyskać bardziej zblizony do rzeczywistego rozkład momentów (sił) nalezałoby zrobić bardzo dokładny model. Np. Posiatkownaie płyty oczkiem o szerokości belki --> zamodelowanie belki pod płytą --> wprowadzenie na belce dodatkowych węzłów --> zastosowanie rigid linkow (polaczen sztywnych) od wezlow na belce do wezlow na plycie (tych w szerokosci belki). Innym podejsciem byloby zrobienie calego modelu powlokowego (tylko wtedy nie zwymiarujemy belki normowo) - wtedy otrzymamy model MES zblizony do rzeczywistosci. Ewentualnie model brylowy. Wszystkie te podejscia sa na pewno pracochlonne (oczywiscie zalezy od wielkosci modelu). Modelowanie belki wprost, jest jednak po stronie bezpiecznej (płyta jest bardziej wytezona w miejscu podparcia krawedzia, a nie powierzchnią o szerokosci belki). Chcac analizowac natomiast rozklad naprezen w rzeczywistym przekroju zamodelowanej belki, mozna skorzystac z narzedzia 'Analiza naprezen preta' (Menu Rezultaty --> Analiza naprezen --> Analiza preta).
|
|
GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.
CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.