Autor |
Post |
slaski
|
Wysłano: Poniedziałek 30 Maj 2005, 13:50
Generacja modelu.
Witam.
Proszę o prześledzenie poniższych kroków postępowania: -generuję model obliczeniowy obiektu, -pojawia się niespójność siatki na styku dwóch paneli, -poprawiam niespójność lokalną generacją siatki, -włączam obliczenia MES (generacja modelu obliczeniowego wyłączona-przy włączonej pojawiają się niespójności siatki), -nie uzyskuję satysfakcjonujących wyników więc zmieniam np. grubość jakichś paneli, -nie generuję nowego modelu obliczeniowego tylko włączam jeszczez raz obliczenia MES.
Czy w tej sytuacji Robot uwzględnia w obliczeniach nową grubość?
Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
|
Leszek_J
|
Wysłano: Wtorek 31 Maj 2005, 04:23
Generacja modelu.
W przypadku zmian dokonywanych na panelach, aby byly one uwzglednione, musi byc właczona generacja modelu podczas obliczen. (jedynie podczas zmian pewnych atrybutow wezlowych i pretowych, moga one byc uwzglednione, pomimo wylaczonej generacji modelu).
Jezeli po przesiatkowaniu, nadal pozostaje niespojnosc siatki - mozna rowniez 'recznie' podociagac wezly siatki (oczywiscie prosciej iterowac poprzez zmiane parametrow siatkowania - metoda, podzial itp.).
|
slaski
|
Wysłano: Wtorek 31 Maj 2005, 08:02
Generacja modelu.
Udało mi się z poradzić z niespójnością siatki. Niestety cały czas pojawia mi się komunikat o prętach zerowej długości. Próbowałem otwierać plik w trybie awaryjnym. Po weryfikacji konstrukcji komunikat znika. Ale po włączeniu obliczeń MES (generacja modelu obliczeniowego) w momencie weryfikacji komunikat o zerowej długości prętów znowu się pojawia. Zaznaczam, że odnosi się do prętów, które nie mają możliwości mieć zerowej długości (dług. ok. 11.0m).
Jaki jest sposób na rozwiązanie tego problemu?
|
Leszek_J
|
Wysłano: Środa 01 Czerwiec 2005, 03:22
Generacja modelu.
Jest prawdopodobnie jakas niewielka niedokladnosc we wprowadzonym modelu. Np. wprowadzone elementy pretowe, ktore przecinaja sie z innymi elementami lub z siatka elementow skonczonych, dzielone sa wewnetrznie przez program na elementy obliczeniowe (aby je zobaczyc mozna w atrybutach, na zakladce 'Inne' zaklikac 'numery el. obliczeniowych). Podzial na el. obliczeniowe odbywa sie zgodnie z ustawieniami w oknie Generacji modelu obl. (przecinanie el. prostopadlych, ukosnych na plycie). Jezeli powstaje el. obliczeniowy bardzo maly - dlugosci bliskiej zeru, to moze pojawic sie taki komunikat. Aby sie o tym przekonac mozna w pliku testowym 'pociac' wszystkie elementy konstrukcji (Edycja - Przeciecie). Wtedy w tabeli pretow mozna poszukac preta o zerowej (bliskiej zeru) dlugosci - w celu zdiagnozowanie miejsca 'niedokladnego' wprowadzenia elementow.
|
|
GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.
CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.