forum » ROBOT Millennium » Obciazenia w silosie
Autor

Obciazenia w silosie

Witam wszystkich,
Mam pewnie problem dotyczący za modelowania obciążeń w ścianie silosu podczas napełniania:
Zgodnie z norma EN1991-4 w przypadku napełniania istnieją 3 wartości oddziaływań:
Phf(z)- parcie poziome
Pwf(z)-tarcie powierzchniowe
Pvf(z) – parcie pionowe

[ifotos.pl]
Co do parcia poziomego i tarcia powierzchniowego nie mam problemu z przylozeniem obciazen gdyz nadaje je jako obciazenie powierzchniowe w kN/m2 z odpowiednim zwrotem . Określam Phf(z) i Pwf(z) w funkcji wysokości i mam obciążenie działające na poszczególny panel ściany.

[ifotos.pl]

Nie rozumiem natomiast co mam zrobić z parciem pionowym Pvf(z)? Podobnie jak w przypadku tarcia powierzchniowego nadaje na kazdy panel ze zwrotem –Z 5 (po całej wysokości) ?
Wydaje mi sie ze to parcie pionowe powinno zostac przylozone jedynie w miejscu przejscia sciany w lej o wartosci wynikajacej z wzoru zaprewentowanego ponizej wyrazonego w kN/m.
[ifotos.pl]
Proszę o pomoc w jaki sposób zamodelowac to obciążenie w robocie.
Pozdrawiam

forum » ROBOT Millennium » Obciazenia w silosie

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.