forum » ROBOT Millennium » Pręty - zbrojenie teoretyczne
Autor
Post
katarzyna.remb

Pręty - zbrojenie teoretyczne

Witam.

Mam pytanie odnośnie parametru ctg theta w definicji parametrów obliczeniowych przy obliczaniu zbrojenia teoretycznego w belce.

Jak rozumiem dotyczy on nachylenia krzyżulców ściskanych w modelu kratownicowym przy obliczaniu rozstawu strzemion. Jeżeli tak to dlaczego zmiana parametru z 1 na 2 powoduje zmianę wymaganego pola przekroju prętów podłużnych? Nie jest to duża zmiana, ale jednak jest.

Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź.

tomek-topolinski

bez tytulu

Wg używanego w normach EC2 i PN02 w wymiarowaniu belek na ścinanie modelu ST naprężenia, których nachylenie określa kąt theta mają składową pionową i poziomą. Przyjęcie innego kąta powoduje zmianę składowej przenoszonej przez zbrojenie podłużne – patrz wykres nośności zbrojenia.

 
forum » ROBOT Millennium » Pręty - zbrojenie teoretyczneGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.