forum » ROBOT Millennium » Efekty II rzędu i problem z analizą wyników.
Autor
Post
Makap

Efekty II rzędu i problem z analizą wyników.

Witam.

Mam dwa pytanie dotyczące projektowania konstrukcji w programie Robot (problem dotyczy wersji RSAD 2017)

1. Jak można uwzględnić w programie przestrzenne efekty II rzędu, i czy taka możliwość oczywiście istnieje? Udało mi się ustalić, że możliwość taką daje program Abaqus, z którego nigdy jednak nie korzystałem. Jak sprawa ma się w Robocie?

2. Podczas obciążania ramy portalowej siłami pionowymi na słupach oraz siłą poziomą, która ma na celu wywołać przechył konstrukcji wraz ze wzrostem siły poziomej rosła mi również wartość mnożnika sił podłużnych odpowiadającego sprężystej utracie stateczności (współczynnik alfa cr). Nie powinno tak się zdarzyć, bo przecież im konstrukcja bardziej przychylona, tym mniejszą siłą należy na nią podziałać, aby "zawalić" ją całkowicie. Toteż nie rozumiem wzrostu współczynnika, idącego wraz ze wzrostem siły. Czy to jest błąd programu (nie sprawdzałem tego na wersjach wcześniejszych), czy ja tutaj czegoś nie rozumiem?

Pozdrawiam
Makap

 
forum » ROBOT Millennium » Efekty II rzędu i problem z analizą wyników.GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.