forum » ROBOT Millennium » Reakcje i siły osiowe w słupach
Autor
Post
ewciaaa11

Reakcje i siły osiowe w słupach

Witam,
Muszę zrobić 2 modele: model budynku żelbetowego w 3D (typ konstrukcji budynek) i model jednego stropu z tego budynku (typ konstrukcji płyta). Budynek posadowiony jest na płycie fundamentowej oraz podparty ścianami i słupami żelbetowymi. Model płyty stropowej podpieram odpowiednio podporami liniowymi/węzłowymi imitującymi ściany/słupy pod i nad płytą. Przy założeniu takiej samej geometrii, podpór, obciążeń, kombinacji etc. oba modele powinny dawać zbliżone wyniki na tym stropie. Siły osiowe w słupach (na modelu budynku) zebrane na ten jeden strop (F słupa poniżej stropu odjąć F słupa powyżej stropu) powinny odpowiadać reakcjom na tych "słupach" na modelu płyty. Dlaczego w przypadku, gdy oba modele podparte są tylko słupami rzeczywiście siły osiowe są w przybliżeniu równe reakcjom jw., natomiast w przypadku modeli podpartych słupami i ścianami są zupełnie różne (różnice wynoszą nawet 80-90%)?? Czy Robot inaczej traktuje/oblicza ściany żelbetowe w modelu budynku i podpory liniowe imitujące te ściany w modelu płyty? Czy to kwestia jakichś ustawień? Co można z tym zrobić, żeby te 2 modele dawały podobne wyniki?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc

 
forum » ROBOT Millennium » Reakcje i siły osiowe w słupachGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.