forum » ROBOT Millennium » Pas dolny kratownicy
Autor
Post
Antek

Pas dolny kratownicy

Witam.
Mam następujący problem z modelowaniem pasa dolnego kratownicy.
W notkach obliczeniowych pręt pasa dolnego kratownicy wynika iż nie jest wymiarowany na wyboczenie oraz zwichrzenie.
Dodam iż ustalam parametry dla pręta stalowego (z uwzględnieniem w/w zjawisk) i nadaje je dla pasów górnych i dolnych kratownicy (jednakowy typ pręta stalowego). O ile notka obliczeniowa dla pasa górnego jest poprawna (uwzględnia zwichrzenie oraz wyboczenie) to dla pasa dolnego brak już tych wyników.
Czy ktoś spotkał się już z takim problemem i wie jak go naprawić?
Pozdrawiam

akos

Pas dolny kratownicy

Skoro pas dolny jest rozciągany to w jaki sposób ma się wyboczyć albo zwichrzyć??

Antek

bez tytulu

W przypadku ssania wiatru, jest już ściskany :)

akos

Pas dolny kratownicy

Jak będzie ściskany to pewnie wyniki się pojawią...

 
forum » ROBOT Millennium » Pas dolny kratownicyGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.