forum » ROBOT Millennium » Rama plaska - podpory węzłowe
Autor
Post
jablko

Rama plaska - podpory węzłowe

Witam.

Piszę teraz pracę inżynierską (projekt prefabrykowanych elementów żelbetowych (słup z krótkimi wspornikami oraz belka oczepowa) w konstrukcji parkingu wielopoziomowego) i z racji tego, że mój komputer jest trochę słaby, musiałem dwie ramy wydzielić z układu i zamodelować je jako ramy płaskie. Konstrukcja jest dosyć wysoka, ma 17 metrów. Kiedy przyłożyłem wszystkie obciążenia do ramy, wyszły mi bardzo duże deformacje (ok. 22 cm). Chciałem to w jakiś sposób ograniczyć i wpadłem na pomysł, że w węzłach, do których de facto dochodzą belki z drugiego układu wstawię podpory (które by mi "przytrzymały" układ). Pytanie jest następujące - czy taki model ma jakikolwiek sens? Czy powinienem może usunąć te podpory i nie przejmować się deformacjami układu? W takim modelu jak mam teraz (rysunek poniżej) deformacje są rzędu 1 cm i znacznie mniejsze momenty w projektowanym słupie.

Model: [zapodaj.net]
Definicje podpory:
- [zapodaj.net]
- [zapodaj.net]


Pozdrawiam serdecznie,
Daniel

 
forum » ROBOT Millennium » Rama plaska - podpory węzłoweGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.