forum » ROBOT Millennium » Obciążenie funkcją krzywoliniową
Autor
Post
piotr_nikos

Obciążenie funkcją krzywoliniową

Witam,
Projektuję silos i mam problem przy zadaniu obciążenia parciem. Chodzi o to, że obciążenie obliczone wg normy jest parciem o funkcji krzywoliniowej. Stąd moje pytanie czy jest w Robocie możliwość zadania takiego obciążenia krzywoliniowego na konturze? Szukałem zaciekle ale nic konkretnego nie znalazłem. Dowiedziałem się od pewnej osoby, że prawdopodobnie gdzieś jest opcja obciążeń użytkownika i być może tam dałoby się coś takiego stworzyć, ale również nie mogę znaleźć takiej opcji w Robocie. Czy pozostaje mi podzielić ścianki silosu na mniejsze i przykładać obciążenie jednorodne na konturze na te mniejsze panele zwiekszając jego wartość (będzie to strasznie czasochłonne takie przykładanie, aby w miarę odwzorować to parcie)??

 
forum » ROBOT Millennium » Obciążenie funkcją krzywoliniowąGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.