forum » ROBOT Millennium » Wymiarowanie belek żelbetowych - belka składająca się z wielu prętów
Autor
Post
sko101

Wymiarowanie belek żelbetowych - belka składająca się z wielu prętów

Witam,
Czy orientuje się ktoś z jakiego powodu w robocie otrzymuje się inne wyniki w zbrojeniu teoretycznym belek gdy dzielimy pręt na kilka innych? W przypadku słupa wydaje się być oczywistym, że chodzi o długość wyboczeniową co można obejść np narzucając określoną długość wyboczeniową ręcznie. Co w przypadku belek? Podejrzewam, że może chodzić np o to, że robot bierze pod uwagę szerokości podpór lub też uwzględnia wpływ siły poprzecznej na zbrojenie podłużne (tylko w węzłach skrajnych pręta?). Tutaj przykładowy wykres zbrojenia teoretycznego przy podzieleniu pręta na kilka innych (rygiel ramy jednonawowej obciążony równomiernie pionowo) [s22.postimg.org]

 
forum » ROBOT Millennium » Wymiarowanie belek żelbetowych - belka składająca się z wielu prętówGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.