forum » ROBOT Millennium » wymiarowanie w przęsłach OK, nad podporami inne wyniki
Autor

wymiarowanie w przęsłach OK, nad podporami inne wyniki

sprawdzałem wyniki z robota na podkładce z projektu z konstrukcji betonowych,
dostałem momenty z robota - nie liczyłem ręcznie bo zbyt wiele pół miała płyta,
otrzymane momenty wrzuciłem do mathcada i zwymiarowałem zbrojenie,
w czym jest haczyk przy wymiarowaniu, w przęśle otrzymuje 4-5% rozbieżności wynikó - co powiedzmy że akceptuję, ale dlaczego jak wrzucam moment znac podpory to z robota otrzymuje ponad 35% nadtatku zbrojenia niż jakbym to liczył ręcznie ?
sprawdzałem notke obliczeniową, wszystkie parametry są identycznie ustawione

kayser

bez tytulu

chodzi o belkę czy płytę?

karolkrz

bez tytulu

rozwiązałem problem, może komuś się przyda, rozbieżności wynikały z uśredniania momentów nad podporami zamiast wymiarowania na maksymalny pik w węźle

forum » ROBOT Millennium » wymiarowanie w przęsłach OK, nad podporami inne wyniki

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.