forum » ROBOT Millennium » problem z momentami
Autor
Post
gremlin21

problem z momentami

Witam, mam do zaprojektowana żelbetowy ustrój szkieletowy (strop płytowo-belkowy oparty na słupach), w środku konstrukcji jest zlokalizowany trzon komunikacyjny złożony ze ścian żelbetowych. Mam zrobić model wydzielonej kondygnacji. Problem tkwi w geometrii trzonu (tak podejrzewam). Otóż jeśli zadałem obciążenie w postaci siły węzłowej do słupów najwyższej kondygnacji, to na belkach poniższej pojawiają mi się momenty i to dosyć spore, a nie powinny, bo całość obciążenia ze słupa przenosi niższy słup i tak aż do fundamentu. Jeśli z modelu usunę trzon wówczas wszystko jest w porządku, nie pojawiają się żadne wartości momentu na belkach. W trzonie jeśli mam w opcji model obliczeniowy wybraną opcję powłoka, to momenty się pojawiają. Taka sytuacja nie ma miejsca jeśli wybiorę opcję panel osłonowy, ale wówczas przy momentach od ciężaru własnego konstrukcji pojawiają sie momenty rzędu 1000kNm na belce, a nieco mniejsze na płycie. Dodam, że "normalne" wartości momentów od cw są w przypadku modelu bez trzonu komunikacyjnego. I teraz pytanie co robię źle? Czy problem twki gdzieś w zwolnieniach, czy w charakterystykach trzonu?

 
forum » ROBOT Millennium » problem z momentamiGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.