forum » ROBOT Millennium » Niedociąganie do węzłów podczas rysowania prętów
Autor
Post
martaolejniczak

Niedociąganie do węzłów podczas rysowania prętów

Witam, po zaimportowaniu konstrukcji z AutoCada do Robota otrzymałam kontrukcję składającą się już z prętów i węzłów (nie sam podkład). Początkowo nie było problemów, gdy chciałam coś dorysować, lecz w pewnym momencie kursor przestał widzieć węzły podczas rysowania prętów. Nie pokazuje się żaden znak dociągnięcia do węzła (trójkąt czy kwadrat) i gdy wydaje mi się , że dobrze wcelowałam to po narysowaniu nowego pręta tworzą się nowe węzły. Proszę o pomoc.

martaolejniczak

bez tytulu

Tutaj załączam screeny jak to wygląda :
[speedy.sh]
[speedy.sh]

 
forum » ROBOT Millennium » Niedociąganie do węzłów podczas rysowania prętówGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.