forum » ROBOT Millennium » Niestabilności Rodzaju I w węzłach kratownicy.
Autor

Niestabilności Rodzaju I w węzłach kratownicy.

Witam tworzę model przestrzenny mojej konstrukcji jako pracę dyplomową. Jest to parking wielopoziomowy o konstrukcji stalowej. W wyniku tworzenia modelu wystąpiły następujące problemy z chwilą zdefiniowania dźwigarów oraz płatwi jako elementów kratownicowych, pojawiły się niestabilności Rodzaju I. I teraz następuje moje pytanie w jaki sposób mogę ominąć ten problem? Przyłożenie obciążenia jako siły skupione w węzłach raczej nie wchodzi w grę (daje małe monety zginające wyniki niewiele się różnią od modelowania kratownicą), ponieważ chciał bym porównać zestawienie obciążenia wiatrem za pomocą normy, oraz za pomocą modułu programu robot( obciążenia przykładane do paneli). Czy istnieje jakieś rozwiązanie tego problemu? Dodatkowo załączam opracowany model:
[www49.wyslij-plik.pl]

forum » ROBOT Millennium » Niestabilności Rodzaju I w węzłach kratownicy.

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.