forum » ROBOT Millennium » Projektowanie hangaru 3D w Robocie
Autor
Post
kinaa92

Projektowanie hangaru 3D w Robocie

Witam,
w ramach pracy inżynierskiej modeluję hangar w 3D w programie Robot. Zadałam obciążenia na okładzinach, wygenerowałam kombinacje automatyczne uproszczone i wyrzuciło mi kosmiczne przemieszczenia. Błąd jest prawdopodobnie w modelu, ale nie potrafię go zlokalizować. Czy powinnam jakoś scharakteryzować dane grupy prętów? Na tę chwilę charakteryzuje je typ. Czy stężenia mogą być zamodelowane jako pręty ze zwolnieniami czy lepiej jako pręty bez zwolnień z charakterystyką pręta tylko rozciąganego? Jak wtedy wygenerować kombinacje automatyczne przy analizie nieliniowej?
tutaj załączam zrzuty ekranu z Robota
[www.dropbox.com]

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc?

 
forum » ROBOT Millennium » Projektowanie hangaru 3D w RobocieGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.