forum » ROBOT Millennium » Przemieszczenia nie odpowiadają zwolnieniem liniowym
Autor
Post
pepin0

Przemieszczenia nie odpowiadają zwolnieniem liniowym

Witam.

Na połączeniu dwóch prostopadłych ścian (w narożu) nadaje zwolnienie na jednym panelu UX - ma to zapewnić brak współpracy sąsiednich ścian przy obciążeniu pionowym. Wyświetlając przemieszczenia okazuje się, że ściany rozchodzą się w narożniku, tak jakby zwolnione były wszystkie kierunki.

Proszę o wszelkie sugestie jak to wyeliminować. Próbowałem już zapisywać plik bez wyników i otwierać w trybie awaryjnym - nic to nie daje. Wykluczam błąd własny ponieważ po utworzeniu obok prostej ścianowej konstrukcji i nadaniu zwolnień wyniki są prawidłowe a błąd dotyczy tylko tego jednego przypadku.

Po usunięciu zwolnienia przemieszczenia są zgodne więc panele się ze sobą stykają i nie jest to błąd geometryczny.

Poniżej pokazuje wizualnie o co chodzi:

1.JPG

2.JPG

pepin0

bez tytulu

jeszcze raz linki do zdjęć bo się nie wczytały

[zapodaj.net]

[zapodaj.net]

 
forum » ROBOT Millennium » Przemieszczenia nie odpowiadają zwolnieniem liniowymGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.