forum » ROBOT Millennium » Modelowanie połączenia dwóch krzżulców
Autor
Post
oczeq

Modelowanie połączenia dwóch krzżulców

Witam, miałbym pytanie - przy tworzeniu wieży kratowej w pewnej jej części występują stężenia typu X z kątowników połączonych między sobą w środku jedną śrubą. Model z dwoma oddzielnymi krzyżulcami nie wychodzi, wiadomo za duża długość wyboczeniowa. Jak byście zaproponowali zamodelowanie tego węzła - przegub tam nie może być bo dwa pręty są ciągłe przecinające się - próbowałem z węzłami kompatybilnymi jednak wtedy caly model nie działa już ponieważ te węzł kompatybilne są niestabilne. Co byście poradzili??
Z góry dziękuję za odpowiedź

 
forum » ROBOT Millennium » Modelowanie połączenia dwóch krzżulcówGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.