forum » ROBOT Millennium » Przedstawianie postaci drgań własnych
Autor

Przedstawianie postaci drgań własnych

Dzień dobry,
mam problem z przedstawieniem wizualnym postaci drgań własnych dla konstrukcji.
Zamodelowałem konstrukcję bez obciążeń przeprowadziłem obliczenia dla analizy modalnej co pozwoliło mi na wygenerowanie 30 postaci drgań własnych. Teraz chcąc porównać te dane z otrzymanymi wynikami laboratoryjnymi potrzebuję ich wizualnego przedstawienia < mowa tu o wektorach własnych> więc wchodzę w Rezultaty -> deformacja i pokazuje mi wyniki tylko problem jest w tym że "animacja" czy też deformacja jest jednostronna czyli połowa lub ćwierć fazy drgań, więc stąd moje pytanie:
czy widzę deformację dla postaci drgań?
i skoro widzę wg mnie część amplitudy drgań od 0 do 1 to jak pokazać wychylenie w drugą stronę? czyli -1 do 0
i drugie pytanie: jak wyznaczyć siłę krytyczną dla całego układu?

forum » ROBOT Millennium » Przedstawianie postaci drgań własnych

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.