forum » ROBOT Millennium » Obciążanie powłoki
Autor
Post
kriskris

Obciążanie powłoki

Modeluję powłokę obrotową (można założyć że jest to połowa sfery) i mam problem z obciążeniem śniegiem. Obciążam model pasmami, każde pasmo ma nową wartość obciążenia. Obciążam obciążeniem na konturze.
Problemem jest to, że mam wrażenie, że obciążenie działa tylko na liniach ograniczających kontur, wewnątrz już nie... Może być to związane z krzywizną powłoki- obciążenie jest płaskie, nie ma tej samej krzywizny co powłoka? Jeśli tak, to jak rozwiązać ten problem?
Pozdrawiam

 
forum » ROBOT Millennium » Obciążanie powłokiGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.