forum » ROBOT Millennium » automatyczne współczynniki wyboczeniowe
Autor

automatyczne współczynniki wyboczeniowe

Witam!

Dotyczy wymiarowania stali

Próbuję skorzystać z funkcji "Stężenia wewnętrzne" przy definiowaniu długości wyboczeniowych pręta (konkretnie chodzi o kratownice).
Po wybraniu opcji "Dodaj automatycznie współrzędne stężeń: w miejscach występowania elementów dochodzących w płaszczyźnie wyboczenia" oraz wybraniu "automatycznego obliczania współczynników wyboczeniowych" testuję np. dobór współczynników dla pasa dolnego i wydaje mi się, że dobiera je ok.
Taki zestaw opcji powoduje jednak, że wymiarowanie staje się absurdalnie powolne - jest kilkakrotnie wolniej. Czy tak jest zawsze?
W oknie "stężenia wewnętrzne" współczynniki dobiera szybko i wydaje mi się, że nie powinno to aż tak bardzo spowalniać wymiarowania. Może o czymś nie wiem. Proszę o pomoc
Michał

micfer

bez tytulu

ok, dowiedziałem się w serwisie, że to tak działa.
Nadal nie mogę zrozumieć dlaczego jak wykonuję test pręta, to długości wyboczeniowe dobiera poprawnie - "natychmiast", natomiast, gdy robi obliczenia dla tego samego pręta w czasie wymiarowania, to zajmuje mu to 5 minut.
Jeśli funkcja wydłuża obliczenia tak bardzo, to jest bezuzyteczna

forum » ROBOT Millennium » automatyczne współczynniki wyboczeniowe

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.