forum » ROBOT Millennium » niepełne wyniki, niespójność danych dla panela nr..
Autor

niepełne wyniki, niespójność danych dla panela nr..

Witam.
Problem jak w temacie. Podczas wymiarowania płyty dennej zbiornika na podłożu sprężystym (wg EC) wyskakuje komunikat o niepełnych wynikach. Efektem jest kilka elementów skończonych, dla których brakuje wyznaczonego zbrojenia. Wiem, że problem jest z wyznaczeniem sztywności w tych elementach ale nie wiem co jest tego powodem. Siatka regularna 20x20cm płyta 8,6x8,6m gr. 0,5m beton C30/37. Zmieniałem już grubość płyty, nic to nie daje. Wymiarowanie z opcją/bez opcji dozbrojenia na zarysowanie/ugięcie dają takie same efekty. Podczas wymiarowania wg PN problem nie występuje. Miał ktoś podobny problem?

Tomek_Robobat

bez tytulu

Jezeli wymiarowanie jest z zastososwaniem metody momentów zastepczych, to mozna spróbowac analitycznej.
Generalnie warto sprawdzić czy którakolwiek z metod obliczeń zbrojenia nie powoduje błedu (choć nie zawsze metody momentów zastepczych mogą byc uzywane).
Jezeli żadna nie pomoże, warto zmienić nieco siatkowanie na panelu (np dogescić nieco siatkę, albo chociaż obszary na których obserwowano brak wyników zbrojenia).
Jezeli wszystko zawodzi, prosze podesłac plik do nas na serwis z krótkim opisem sytuacji i podjętych prób naprawy.
Pozdrawiam

forum » ROBOT Millennium » niepełne wyniki, niespójność danych dla panela nr..

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.