forum » ROBOT Millennium » analiza modalna
Autor
Post
sloneczko16

analiza modalna

zdefiniowalam 4 rozne podpory sprezyte w hali stalowej w 3D o roznych wspolczynnikach sprezystosci. podczas analizy modalnej dla kazdego przypadku(4 podpor)nie ma zadnej roznicy w czestotliwosci pomiedzy nimi jakby robot nie brak pod uwage wogole tych wartosci. A roznice powinny byc bo taki jest temat mojej pracy inz, ktora jutro mam oddas swoja droga.
nie wiem moze jest jakas opcja w robocie ktora blokuje branie pod uwage tych wspolczynnkow.
jak ktos ma jakis pomysl to bardzo prosze o podzielenie sie bo naprawde wyczerpalam juz swoje mozliwosci.

Tomek_Robobat

bez tytulu

Zrobiłem na szybko płaską ramę i zmieniam sztywności obrotowe podpór znajdujących się pod słupami.
Wyniki analizy modalnej (na częśtotliwościach "głównych") się widocznie zmieniają - raz więcej, raz mniej, w zależności od wielkości przekroju słupa i podatności podpory.
Proponuję podesłać nam zadanie na serwis i może uda nam sie zasugerować jakieś rozwiązanie.
Pozdrawiam.

 
forum » ROBOT Millennium » analiza modalnaGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.