forum » ROBOT Millennium » Modelowanie podziemia budynku, ściany szczelinowe.
Autor
Post
mw210

Modelowanie podziemia budynku, ściany szczelinowe.

Witam, proszę o pomoc mam problem z zamodelowaniem podziemia budynku w Robocie. Projekt zakłada ściany szczelinowe, w modelu muszę uwzględnić każdą sekcję ściany szczelinowej jako oddzielny panel, później połączone ze sobą liniowymi przegubami, zablokowanymi na przemieszczenia. Mam geometrię stropu, muszę dodać po obwodzie tą ścianę szczelinową jako panel. Jak to zrobić i jak najszybciej to zrobić?

wwilczek

bez tytulu

Zaczął bym od modelu krawędziowego 3d w programie cad. Strop narysuj jako wielobok którego odcinki odpowiadają sekcjom ściany szczelinowej. Po eksporcie tego modelu do robota bardzo łatwo modelować panele.

mw210

bez tytulu

Okej, tak już zrobiłem, dzięki.

 
forum » ROBOT Millennium » Modelowanie podziemia budynku, ściany szczelinowe.GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.