forum » ROBOT Millennium » tabela mas, ugięcia
Autor

tabela mas, ugięcia

Dopiero zaczynam przygodę z Robotem i już na początku pojawił się problem. Zdefiniowałem geometrię układu, podpory, obciążenia, ręcznie kombinacje, przekroje belek. Wykonałem obliczenia i w zakładce "tabela mas" nie pojawiają się żadne wyniki, podobnie jest w tabeli ugięć, a część zakładek cały czas jest nieaktywna. Co mam zrobić żeby pojawiły się wszystkie wyniki?

Tomek_Robobat

bez tytulu

Dość istotne jest zrozumienie rozróżnienia w Robocie pojęcia obciążenia i masy.
W prostych słowach - obciążenie (węzłowe, liniowe, powierzchniowe) wywołuje w analizie efekty takie jak siły przekrojowe i deformacje.
Masy (węzłowe i liniowe) nie wywołują same z siebie tych efektów - modyfikują natomiast macierz mas w analizach dynamicznych (mogą dawać również siły przekrojowe w analizach statycznych ale dopiero po dodaniu do nich obciążeń w formie sił bezwładności).
Jeżeli w modelu dodaje się obciążenia to nie pojawiają się one w tabeli mas - i odwrotnie - masy nie pojawiają się w tabeli obciążeń. Obciążenia na cele analiz dynamicznych można "konwertować" na masy (na odwrót nie).
Problem z ugięciami do końca nie czuję - może jest to tylko kwestia precyzji wyświetlania wyników? (zbyt mało miejsc po przecinku..)
Myślę że warto podesłać do nas plik z krótkim opisem problemu - service@robotsi.pl albo service@robobatpolska.pl

Pozdrawiam

forum » ROBOT Millennium » tabela mas, ugięcia

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.