forum » ROBOT Millennium » UGIĘCIA
Autor
Post
michu1992

UGIĘCIA

Witam. Jestem początkowym użytkownikiem programu ROBOT. Mam problem, mianowicie projektuje strop międzykondygnacyjny, mam 10 kombinacji SGN (ULS) oraz 10 kombinacji SGU (SLS). Przechodzę do zakładki "wymiarowanie zelbetu" - "zbrojenie teoretyczne". Obliczenia wykonuje dla tych kombinacji SGN i SGU, tylko ze wartosc ugiecia znacznie jest wieksza. Ugiecia powinienem obliczac dla "kombinacje SGU" czy moze "przypadki proste"? Chodzi o to, ze w obliczeniach wg EC2 metoda uproszczona wychodzi ze ugiecia sa dopuszczalne, z duzym zapasem. Dla jakich przemieszczen dokonac weryfikację ugięć? Prose o pomoc, z góry dziękuję i pozdrawiam.

Iwan7777

bez tytulu

jak masz policzone zbrojenie przechodzisz na zakladke weryfikacja zaznaczasz opcje z aktualna sztywnoscia i wybierasz przypadek sgu na ktory chcesz policzyc ugiecie

 
forum » ROBOT Millennium » UGIĘCIAGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.