forum » ROBOT Millennium » Strop krzyżowo zbrojony-belka
Autor

Strop krzyżowo zbrojony-belka

Witam,mam pytanie dotyczące właściwie mechaniki budowli. Rysując w robocie belkę która oparta ma być na ścianach murowanych, powinnam zastosować zwolienie-przegub? Czy połączenie to traktować jakosztywne? A co z miejscami w których schodzą się dwie belki na ścianie?

Iwan7777

bez tytulu

sciany murowane powinny być zamodelowane jako podpory przegubowe

adamka92

bez tytulu

Dziekuje bardzo, a orientujesz sięmozedlaczego wychodzi mi taki wykres silw tnacych,chodzi mi o miejsce podparcia z lewej strony skrjnej belki? zwolnilam polaczenie jakoprzegubowe,sciane mam wstawiona poprawnie,nie wiem dlaczego wykres jest taki..
[zapodaj.net]

Iwan7777

bez tytulu

żaden z kolegów z większym doświadczeniem niż ja z robotem nie Bedzie wstanie stwierdzić przyczyny takiego wykresu sił tnących bez zobaczenia modelu. Główna zasadą pomocy z tym programem na głównym forum autodesku jest udostępnianie modeli obliczeniowych.

adamka92

bez tytulu

[zapodaj.net]

Iwan7777

bez tytulu

to ostatnie zdjecie juz cos mowi o twoim modelu masz przeguby i jeszcze jakies podpory sztywne, czy te podpory to sciany zelbetowe?
Pozatym piszesz ze jeszcze na belkach masz jakies zwolnienia czy to zwolnienie wystepuje na rozpatrywanej belce?
Co do do modelowania scian murowanych mozna je zamodelowac panelami dac odpowiednie material i zwolnienia dla tych scian to bedzie przybliżony model obliczeniowy

Iwan7777

bez tytulu

to ostatnie zdjecie juz cos mowi o twoim modelu masz przeguby i jeszcze jakies podpory sztywne, czy te podpory to sciany zelbetowe?
Pozatym piszesz ze jeszcze na belkach masz jakies zwolnienia czy to zwolnienie wystepuje na rozpatrywanej belce?
Co do do modelowania scian murowanych mozna je zamodelowac panelami dac odpowiednie material i zwolnienia dla tych scian to bedzie przybliżony model obliczeniowy

adamka92

bez tytulu

Widze ze nieaktualne wstawilam zdjecie, wyglada totak: [zapodaj.net]
Wstawilam w miejsca scian murowanych podpore ->przegubowa->ściana. I w pierwszej z lewej belcezastosowalam zwolnienie : Przegub-utwierdzenie zeby otrzymac dobry wykresmomentowale otrzymuje costakiego ciagle. proowalam tam wrysowac sztywne ( jak na zdj ktorewstawilam wczesniej) zeby zobaczyc czy cos sie zmieni ale ciagle jest tak samo.Sprobuje zamodelowac teraz panele w takim razie :)

Iwan7777

bez tytulu

z uwgi na zastosowanie przegubu jako podpory nie jest konieczne dawac na belce dodatkowego zwolnienia

adamka92

bez tytulu

Poczatkowo nie stosowalam zwolnienia, zastosowalam dopiero po otrzymaniu takich wykresow, myslalam ze moze wtedy kształt wykresow bedzie odpowiedni,ale niestety nie pomoglo...

adamka92

bez tytulu

Zrobilam tak jak napisales i wyglada to teraz tak:
[zapodaj.net]
[zapodaj.net]

forum » ROBOT Millennium » Strop krzyżowo zbrojony-belka

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.