forum » ROBOT Millennium » Wymiarowanie ław fundamentowych
Autor

Wymiarowanie ław fundamentowych

Witam wszystkich! To mój pierwszy post, chociaż forum przeglądam już od długiego czasu.

Mam pytanie do osób z większym doświadczeniem w programie. Otóż sprawa dotyczy wymiarowania ławy fundamentowej w module elementów żelbetowych.

Do tej pory stykałem się wyłącznie z ławami obciążonymi pionowo i wymiarowanie przy pomocy Robota przebiegało sprawnie. Ostatnio jednak spotkałem się z przypadkiem, że ława ma być obciążona również momentem. W programie nie ma takiej opcji żeby zadać mimośród obciążenia, ale można zadać moment skęcający wzdłuż osi ławy, na który można przecież zamienić siłę na mimośrodzie. Problem polega na tym, że po zadaniu takowego program żąda zablokowania stopnia swobody - rotacji wzdłuż osi pręta. Po tym zabiegu oczywiście w pręcie nie wystąpi żadne skręcanie, bo całość "idzie w podpory" - zatem i na grunt nie zostaną przekazane naciski linowo zmienne, o które tutaj chodzi. Moje pytanie brzmi: czy twórcy dali ciała w tym temacie, czy może jest jakiś sposób żeby taką ławę przeliczyć? Zastanawiam się również, czy jest możliwość stworzenia w programie ławy o różnych wysięgach odsadzek po obu stronach. Dodam jeszcze tylko, że w prostym FD-WINie takie zagadnienie można bez problemu rozwiązać.

Z góry dzięki za odpowiedzi!

forum » ROBOT Millennium » Wymiarowanie ław fundamentowych

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.