forum » ROBOT Millennium » Sztywność węzłów obliczna w Robocie
Autor

Sztywność węzłów obliczna w Robocie

Witam,
Moduł Robota do projektowania połączeń stalowych oblicza również sztywność obrotową węzła. Niestety w raporcie wyników zauważyłem dziwne rzeczy w tabelce z wynikami współczynników k3, k4, k5. Wartości tych współczynników oraz działania na nich (kolejne kolumny tabelki) nie bardzo mają coś wspólnego z rzeczywistością lub są podane w innych jednostkach i zaokrągleniach niż powinny. Być może ja czegoś nie zrozumiałem ale mam wrażenie, że przez to moduł ten daje złe wyniki sztywności (zdecydowanie zaniżone). Czy ktoś też zauważył ten problem? Wprowadzałem kilka przykładów z książek i wyniki też się nie zgadzają. Link do obrazka (dowolny typowy węzeł słup-belka):
[plus.google.com]

forum » ROBOT Millennium » Sztywność węzłów obliczna w Robocie

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.