forum » ROBOT Millennium » Kombinacje automatyczne
Autor

Kombinacje automatyczne

Witam wszystkich

Jako że jestem nowym użytkownikiem tego wspaniałego programu,odbyłem podstawowe szkolenie (rama 2D), ale to troszkę za mało,dlatego też w modelowaniu 3D na każdym kroku spotykam trudności, które zazwyczaj udaje mi się pokonać głównie dzięki temu forum.
No ale do sedna, zgodnie z tematem tego wątku, mam problem z liczba kombinacji która przekracza liczbę około 9999999999 XD
Zadałem 22 przypadki obciążeń większość z czego około 14 typu eksploatacyjnego reszta stałe, wyskakuje komunikat mówiący o zbyt dużej liczbie kombinacji, i z tond moje pytanie, czy taka liczba przypadków jest juz nie do ogarnięcia przez program, bo wiecej nie da się ustawić w parametrach zadania XD ?
Budynek który za modelowałem jest bardzo mały a duża liczba przypadków wynika z tego że dla każdego pola stropu zadałem osobny przypadek obciążenia eksploatacyjnego a jest ich 10, tak aby program policzył wszystkie możliwe kombinacje obciążenia coś na zasadzie szachownicy. tak żeby wyszła obwiednia momentów, myślę że wiadomo o co chodzi. Tak sie teraz zastanawiam czy robot nie robi takiego podziału automatycznie ?. np. jak mam strop za modelowany jako pojedynczy panel to chyba nie możliwe a co jeśli podzielę strop na osobne panele i w tedy obciążę jednym przypadkiem obc. przyłożonym do każdego pola ?. Ta sama sytuacja wystąpi w ramie w której osobno zadaje obciążenia na sąsiednich przęsłach

Przepraszam za chaos w mojej wypowiedzi, mam nadzieję że da się coś z tego wywnioskować, ale podsumowując głownie chodzi o to jak zmniejszyć liczbę kombinacji automatycznych. Jak sobie z tym radzą zaawansowani użytkownicy?

Z góry dzięki za odpowiedź.

forum » ROBOT Millennium » Kombinacje automatyczne

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.