forum » ROBOT Millennium » Wyboczenie a wartosc sily poziomej
Autor

Wyboczenie a wartosc sily poziomej

Zakladamy wysoki slup o zmiennym przekroju obc. sila osiowa N. W celu zmniejszenia wyboczenia podpieramy go bocznie profilem stalowym. W takim zalozeniu zmnienia sie postac wyboczenia. Pytanie jak okreslic w ARSA wartosc sily poziomej F, aby na jej podstawie dobrac odpowiedni profil usztywnienia bocznego? Jest to wykonalne w ARSA?
Schemat: [www.fotosik.pl]

Iwan7777

bez tytulu

Jedyne co mi przychodzi do głowy to siłę policzyć z przemieszczeń, wiemy ile słup się wyboczy w tym miejscu
to w modelu musimy zadać siłę na układ taka aby osiognąć wartość przemieszczenia równa wartości wyboczenia.
To jest tylko moja interpretacja jaka mi przyszła do głowy.

mathus777

bez tytulu

O tym samym pomyslalem. Przeprowadzilem w ARSA analize wyboczeniowa i z otrzymanych przemieszczen dobralem przekroj. Nie jestem pewny czy jest to do konca poprawne podejscie do tematu. Jestem ciekawy czy ARSA w prost z przemieszczenia w punkcie moze podac sile/reakcje przy analizej wyboczeniowej.

Iwan7777

bez tytulu

napisz na głównym forum autodesku tam napewno napisza czy to jest mozliwe albo jak to zrobic

forum » ROBOT Millennium » Wyboczenie a wartosc sily poziomej

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.