forum » ROBOT Millennium » Ściana żelbetowa - kierunek zbrojenia
Autor

Ściana żelbetowa - kierunek zbrojenia

Czy mógłby ktoś wytłumaczyć w jaki sposób działa Robot jeśli chodzi o kierunek zbrojenia (układy lokalne, globalne)? Za przykład niech posłuży ściana żelbetowa obciążaona parciem i siłami osiowymi. Poniżej zamieszczam kierunki układu globalnego i lokalnego przyjęte w ścianie:
http://img1.myimg.de/scianaceff2_thumb.jpg

Teraz pytanie, gdy np. wyświetlam mapy momentów dla MXX to zbrojenie ściany na te siły będzie ułożone poziomo (tak jak lokalnie skierowany jest wektor X ?)

Pozdrawiam i dzięki z góry za rozwiązanie tego dręczącego problemu

szatanserduszko

bez tytulu

Odpowiem Ci pomimo tego, że moja wiedza jest porównywalna do Twojej. Widzę, że są tu ludzie z dużą wiedzą, ale jakoś nie lubią się nią dzielić...

Co do znakowania sił w prętach to jest bardzo pomocny rysunek:
[www.facebook.com]
sorry ze facebookowy link, nie chce mi się tego ściagać i udostepniać.

Co do paneli to ja zbrojenie na moment Mx-x układam rownolegle do osi x układu kolanego panelu. Z tym, że ja mam styczność z robotem w zakresie edukacyjnym, nie są to projekty komercyjne, także moge się mylić bo głową za takie pomyłki nie płace...

forum » ROBOT Millennium » Ściana żelbetowa - kierunek zbrojenia

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.