forum » ROBOT Millennium » Oparcie płyty TT.
Autor
Post
widelc

Oparcie płyty TT.

Do zaprojektowania mam konstrukcję ramy prefabrykowanej żelbetowej (jest to tylko fragment), płyty TT oparte na belce (połówka płyty zamodelowana jako pręt) (LINK 1). Chciałem dokładnie zamodelować oparcie płyt TT na belce za pomocą krótkich prętów (tak aby otrzymać moment skręcający belkę). Płyty TT są wolnopodparte a więc należy zastosować połączenie przegubowe (ale takie które przenosiłoby tylko moment skręcający na belkę) . Zaproponowałem następujące zwolnienie (kierunek Ry zablokowany w węźle na belce, tak aby wystąpił tam moment) (LINK 2). Skąd wynikają otrzymane niestabilności? Jak poprawnie należałoby zamodelować zwolnienia na krótkim pręcie?
Z kolei gdy zamodeluję połączenie przegub-przegub na dłuższym pręcie otrzymuję poprawny wykres momentów ( mały moment który skręca belkę) ale otrzymuję również siły normalne na pręcie od ciężaru własnego (LINK 3). Rozwiązanie z offsetami daje takie same rezultaty, gdyż działanie offsetów jest identyczne z działaniem połączenia sztywnego.
Czy ktoś jest w stanie pomóc?
Z góry dziękuję.
[zapodaj.net]
[zapodaj.net]
[zapodaj.net]

Iwan7777

bez tytulu

Powiedz mi jaki ty chcesz wygenerować moment przecież płyta TT jest oparta przegubowo
Jedyny moment jaki może powstać na belce podpierającej to reakcja z płyty TT razy ramię krótkiego wspornika na jakie działa płyty TT Takiego momentu nie jesteś wstanie osiągnąć w głównym modelu musisz taki moment zadać jako obciążenie. Nie spotkałem się z programem który był by wstanie to policzyć.

 
forum » ROBOT Millennium » Oparcie płyty TT.GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.