forum » ROBOT Millennium » Wymiarowanie fundamentów w ARSAP 2015.
Autor
Post
trepek

Wymiarowanie fundamentów w ARSAP 2015.

Jak zdefiniować i zwymiarować fundament przy projektowaniu budynku (ramy przestrzennej, powłoki etc)?

Za wszystkie wskazówki z góry dziękuję!

Iwan7777

bez tytulu

Nie napisales jaki ten fundament chcesz miec?
Plyte fundamentowa stopy ławy kazdy z tych elementow wymiaruje sie inaczej w robocie. Plyte fundamentowa trzeba w grubosci panela zdefiniować sprezystosc odpowiednia do twojego przypadku stopy i lawy to albo w kalkulatorach zelbetu albo w modułach robota

trepek

bez tytulu

W projekcie typu: "projektowanie ramy przestrzennej" chciałbym w miejscu podpór zdefiniować swój fundament i przeprowadzić dla niego obliczenia.

akos

bez tytulu

Zaznaczasz daną podporę, wciskasz ikonę po prawej na dole "wymiarowanie rzeczywiste elementów żelbetowych" i jedziesz dalej...

 
forum » ROBOT Millennium » Wymiarowanie fundamentów w ARSAP 2015.GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.