forum » ROBOT Millennium » Wspólczynniki i kombinacje automatyczne
Autor
Post
tog

Wspólczynniki i kombinacje automatyczne

Witam,
chciałbym zobrazować pewien nurtujący mnie problem dotyczący współczynników przyjmowanych przez program Robot 2014. Wszystko zobrazuję w poniższym linku. Będzie łatwiej przeanalizować, jeśli znajdzie ktoś wolną chwilę. Będę bardzo wdzięczny !
1. Problem dotyczy samych współczynników. Otóż wybierając normę PN-EN 1990:2004 byłem niemal pewny, że program dobierze wspołczynniki 1,35 dla obciazen stałych i 1,50 dla zmiennych (czyt. eksloatacyjnych). Jak się później okazało wszystkie są mnożone razy 1.00. Spotkał się ktoś z Was z podobnym problemem? Jak to zmienić? Wiem, że moglbym recznie zmienic parametry kombinacji automatycznych, a jakiś inny sposób ?

2. Problem to ustalenie grup i relacji między grupami. Otóż płyte mojego budynku podzieliłem na 15 niezależnych obciażeń eksploatacyjnych. Czy muszę tworzyć 15 oddzielnych grup obciążeń i nadać im relacje (lub) ? Czy wystarczy w okienku Grupy stworzyć jedną i wybrać operator (lub) ? Wówczas w relacjach pojawi sie po lewej stronie Q1(lub): numery przypadków... Gdy zrobiłem to z niezaleznymi grupami, kombinacje w obwiedni dla słupów znacznie się różniły. Gdy stworzyłem jedną wówczas momenty są niewielkie a w kombinacjach SGN nie ma obciazenia eksploatacyjnego. Tylko i wyłącznie obciążenia przypisane do obciążeń stałych.

Link do zrzutów ekranu: www.myimg.de/?img=Robotpomoc67d48.jpg

tog

bez tytulu

aktualnie współczynniki przy kombinacji obciązeń wyglądają u mnie następująco:
obciązenia stałe 1,35, tutaj okej
obciązenia zmienne 1,05, tutaj tak jakby program przemnożył 1,5 przez współczynnik psi0,1, który wynosi 0,7. Czy to jest okej? Czy jednak powinno być 1,35 i 1,50 ?

Moja kombinacja: 1*1,35 + 2*0,75 + 3*1,00 + 4*1,35 + 6*1,35 + 7*1,35 + 22*1,05 + 23*1,05 + 25*1,05 +28*1,05 + 31*1,05 +33*1,05

Myślicie, że to prawidlowe podejście ? Chodzi o wsp. jednoczesności obciążeń? Każde obciazenie zmienne powinno być mnożone dodatkowo przez 0,7 ?

Dzięki z góry za odpowiedź, wiem, że są wakacje i mało kto tu zagląda, jednak to bardzo pilne, proszę więc o pomoc : )

 
forum » ROBOT Millennium » Wspólczynniki i kombinacje automatyczneGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.