forum » ROBOT Millennium » Parcie gruntu - BŁĄD
Autor

Parcie gruntu - BŁĄD

Chcąc przyłożyć obciążenie od parca gruntu na panel ściany fundamentowej, której górny poziom to 3,5m, dolny 0,00m wyskakuje mi komunikat o następującej treści: "Zdefiniowane obciążenia nie zostały przyłożone do ządnego z wybranych obiektów. Proszę sprawdzić poziom gruntu w stosunku do położenie obciążanych obiektów."
Spotkał się kto z Was z podobnym problemem ? Swoją konstrukcję zaczynałem od poziomu 0,00, definiuję grunt, pierwsza warstwa na poziomie 3,5m, kolejne i tak do 0,00m. Nadal to samo, nawet gdy definiuję grunt powiedzmy od 1m do 2m to też wyskakuje ten sam błąd. Probowałem zarówno w wersji 2014 jak i 2015. Potrzebuję pomocy w tej kwestii. Dziękuję z góry za pomoc

akos

Parcie gruntu - BŁĄD

Nie znam się na tym, ale wydaje mi się, że grunt występuje poniżej 0,00 a nie powyżej...

tog

bez tytulu

to bez znaczenia, w programie zadałem poziom najniższy 0,00 wzwyż. Na poziomie 3,5m zaczyna się I piętro i grunt nie moze zostac przylozony. Ktos cos podpowie ?

akos

bez tytulu

Skoro dolny poziom ściany to 0,00 m tzn. chyba, że ściana stoi na gruncie? To co w takim razie ma na nią przeć? Dolny koniec ściany powinien być pewnie liczbą ujemną w stosunku do poziomu 0,00

tog

bez tytulu

W rzeczywistości ta sciana jest ponizej poziomu terenu. Watpie by Robot mial problem z tym, ze tak zdefiniowalem pietro. Rownie dobrze grunt moglby byc ponad terenem i dzialac na panel ściany oporowej. Problem w tym, ze na mój panel nie da sie przylozyc parcia gruntu. Moglbys sprawdzić u siebie czy da rade? Parcie gruntu jest w zakladce obciążenia-obciążenia specjalne. Dzieki z gory za fatygę

macjar

bez tytulu

...funkcja działa bezzarzutu, może coś żle definiujesz...wstaw jakieś zrzuty

tog

bez tytulu

Wrzucam zrzuty z mojego Robota 2014:

[www.myimg.de]
[www.myimg.de]
[www.myimg.de]

gdybyś wpadł na coś daj mi znać, będę wdzięczny !

macjar

bez tytulu

...niby wszytko ok, jedno pytanie nie przykładałeś obciążenia czasem do zasiatkowanego elementu?

tog

bez tytulu

przykładałem do panelu z siatką taką jak na zrzucie. Chcę zwymiarować ścianę fundamentową, więc muszę mieć siatkę węzłów. Coś robię nie tak ?

macjar

bez tytulu

...i to jest twój błąd obciążenie przykładasz przed siatkowaniem

Iwan7777

bez tytulu

problem jest prostszy niż się wam zdaje
siatka niema wpływu poziom konstrukcji
jak zdefiniujemy grunt to przechodzimy na wyniki i klikamy zastosuj i wszystko działa
jak tego nie zrobimy to taki komunikat się pojawia

macjar

bez tytulu

...rozsiatkuj i zasiatkuj ponownie i powino być ok

macjar

bez tytulu

...Iwan7777 w błędzie jesteś, kolejność przykładania obciążeń i wykonywania siatkowania jest kluczowa.

Iwan7777

bez tytulu

macjan jak sie myle piwo ci stawiam mozesz sobie sprawdzic na zasiatkowanym elemencie i tez dziala

Iwan7777

bez tytulu

a co do tej kolejnowci to niema to zadnego znaczenia co kiedy robisz w tym programie z nadawaniem obciazen
podam ci na przykadzie majac 160 tysiecy wezlow i na jednym panelu musze dodac obciazenie bo architekt zmienil przeznaczenie pomieszczenia to nie musze calego modelu niszczc tylko dodaje to obciazenie i licze

macjar

bez tytulu

...Iwan777 zwracam honor,to ty masz masz rację, aczkolwiek jestem bardzo zaskoczony, nigdy bym nie puścił obliczeń po przyłożeniu nowego obciążenia bez ponownego siatkowania elementu

tog

bez tytulu

Wasze rady przyniosły pozytywny skutek : )
W sedno sprawy trafił Iwan7777, opcja "Zastosuj" w zakładce "Wyniki" pozwala na wygenerowanie obciążenia parciem gruntu

Dzięki za poświęcony czas !

forum » ROBOT Millennium » Parcie gruntu - BŁĄD

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.