forum » ROBOT Millennium » modelowanie obiektu prętowego przy użyciu podkładu dxf
Autor
Post
klakson

modelowanie obiektu prętowego przy użyciu podkładu dxf

witam,

czy w programie robot możliwe jest wprowadzenie już całego obiektu z podkładu dxf, w taki sposób abym nie musiał wprowadzać węzłów i prętów (tak jak jest to w programie RM-win - generuje się model w autocadzie i importuje pręty, program automatycznie tworzy grupy prętów w zależności od warstw) tylko aby zaimportowany obiekt był już gotowy w taki sposób, aby tylko ustalić dla niego przekroje, zwolnienia i obciążenia?
z góry dzięki i pozdrawiam

akos

modelowanie obiektu prętowego przy użyciu podkładu dxf

Można nawet z dwg. Wystarczy wybrać podczas komendy "Otwórz" typ pliku "dwg" zamiast domyślnego pliku Robota

 
forum » ROBOT Millennium » modelowanie obiektu prętowego przy użyciu podkładu dxfGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.