forum » ROBOT Millennium » Wymiarowanie rygla ramy portalowej z blachownicy o zmiennym przekroju
Autor
Post
adam.trzcinski

Wymiarowanie rygla ramy portalowej z blachownicy o zmiennym przekroju

Witam wszystkich forumowiczów,

Otóż mam problem z prawidłowym wymiarowaniem Rygla owej ramy. Rygiel składa się z czterech częsci. Dwie pierwsze to częsci rygla o stałym przekroju połączone węzłem montażowym (L1=15,14 m i L2=5,7m) oraz dwie kolejne o zmiennym przekroju (Zmienna wysokość środnika oraz grubości pasów). Niestety Robot przy wymiarowaniu przyjmuje każdy element obliczeniowy jako obliczany niezależnie (Czyli w węzłach pośrednich na długości tworzy podpory, przyjmując te wymiary jako rozpiętość przęsła poszczególnych części rygla). Jak policzyć to w "jednym kawałku"?

Z góry dziękuje za pomoc
Pozdrawiam

macjar

bez tytulu

...utwórz superpręt tzn pręt składający sie z prętów które chcesz wymiarować jako jeden tworzysz go przy wymiarowaniu

adam.trzcinski

bez tytulu

Dzięki za podpowiedź :-)

 
forum » ROBOT Millennium » Wymiarowanie rygla ramy portalowej z blachownicy o zmiennym przekrojuGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.