forum » ROBOT Millennium » wiatr- schody zewnętrzne
Autor
Post
anna777

wiatr- schody zewnętrzne

Witam serdecznie!
Obecnie projektuję stalową kładkę stalową (wraz z dwoma windami) i stalowymi schodami. Pierwszy raz projektuję zewnętrzne schody stalowe- mam problem z zebraniem obciążeń wiatrem. Traktować je jak dla całej konstrukcji? W normie wiatrowej nie znalazłam rozdziału dotyczącego schodów.
Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki/sugestie.
Pozdrawiam,

macjar

bez tytulu

...normowe obciążenia wiatrem to zawsze w przypadku nietypowych konstrukcji bardzo zgrubne oszacowanie najczęściej przymowane z dużym zapasem na podstawie dostepnych w normie danych
...od wczoraj jest dostepne nowe narzędzie w RSA 2015 tj Symulacja przepływu wiatru wokół budynku, wygląda to bardzo obiecująco ale jak działa to jeszcze nie testowałem...może Ci sie przydać, wygląda to obiecująco

[www.robobat.pl]

 
forum » ROBOT Millennium » wiatr- schody zewnętrzneGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.