forum » ROBOT Millennium » elementy powłokowe - analiza nieliniowa
Autor

elementy powłokowe - analiza nieliniowa

Witam,

czy da się uwzględnić w modelu powłokowym efekty drugiego rzędu?

Mój model to blachownica w kształcie dwuteownika wykonana z elementów powłokowych. Siatka regularna, kwadraty. Chcę uwzględnić zwichrzenie przy użyciu metody nieliniowej. Imperfekcje łukowe zamienione na obciążenie równomiernie rozłożone, przyłożone do pasa górnego, zatem blachownica się odkształca z płaszczyzny i teraz ściskanie w pasie górnym, pochodzące od zginania powinno powodować przyrost odkształceń - zatem tradycyjny, prosty przypadek wytrzymałości materiałów.

Gdy używam analizę nieliniową, bez efektu P-delta łapie zbieżność. Jednak nie ma żadnego przyrostu sił wewnętrznych. Próbowałem również z aktualizacją macierzy.

Gdy włączę P-delta nie może znaleźć zbieżności. Próbowałem zmieniać parametry między innymi liczba przyrostów, jednak nie pomaga.

Model na pewno dobrze zdefiniowany. W razie czego mogę wysłać na maila.

Atraktor

bez tytulu

Problem rozwiązany. Wystarczyło jeszcze bardziej podzielić obciążenie, aż do 40 przypadków.

Jednak ciągle mnie zastanawia dlaczego wyniki prawidłowe są dopiero po włączeniu analizy P-delta, a dla zwykłej analizy nieliniowej. Jeszcze raz podkreślam, analiza nieliniowa (bez efektu P-delta) daje dokładnie takie same wyniki jak analiza liniowa.

Czy analiza P-delta dla elementów powłokowych to coś innego niż dla elementów prętowych?

Coś tutaj nie gra.

forum » ROBOT Millennium » elementy powłokowe - analiza nieliniowa

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.